היום המריאה לדרכה אחת מהטיסות המסחריות הארוכות בעולם עם חזרתה של חברת Qantas האוסטרלית להפעיל טיסות ישירות מאוסטרליה לניו יורק לאחר שלוש שנים.

מדובר בקו חדש של חברת התעופה האוסטרלית שצפוי לפעול בין סידני לניו יורק, עם עצירת ביניים באוקלנד לאיסוף נוסעים נוספים. זמן הטיסה הכולל של טיסת קוואנטס QF3 צפוי לעמוד על כ-22 שעות מסידני, או 16 שעות לטיסה ישירה מאוקלנד.

מסלול טיסת QF3 מתחיל בסידני, בשעה 10:05 בבוקר (שעון מקומי) והיא מגיעה לאוקלנד כארבע שעות לאחר מכן ב-15:15 שעון מקומי. לאחר עצירת ביניים קצרה של שעתיים, הטיסה ממשיכה לניו יורק, כאשר היא ממריאה בשעה 17:00 ונוחתת כ-16 שעות לאחר מכן בשעה 17:15. בקו זה צפויות שלוש טיסות שבועיות בימים רביעי, שישי ושבת.

הטיסה הזו תצטרף לטיסות אולטרה ארוכות נוספות ומבוקשות שכבר מפעילה החברה, כמו הקווים מפרת׳ ללונדון שאורך כ-18 שעות והקו ממלבורן לדאלאס שאורך כ-17 שעות.

בקו זה תפעיל קוואנטס מטוסי בואינג 787 דרימליינר, המצוידים ב-42 מושבים במחלקת עסקים, 28 מושבי תיירים פרימיום ו-166 מושבים במחלקת תיירים. תא הנוסעים במחלקת עסקים מציע מושבי מיטה באורך של כ-2 מטר.

טיסת QF3 של Qantas היא חלק מפרויקט “Project Sunrise״ של חברת התעופה האוסטרלית, שכולל השקה של טיסות ישירות מאוסטרליה לניו יורק וללונדון מבירות החוף המזרחי של אוסטרליה. לטובת טיסות אלו רכשה קוואנטס בעסקאת ענק מטוסי איירבוס A350-1000 שיתוכננו במיוחד לטיסות אולטרה ארוכות, עם יותר מרחב אישי לכל נוסע, על חשבון מספר המושבים במטוס​. קוואנטס הציגה לא מזמן מחלקות יוקרתיות במיוחד למטוסים אלו.

תגובה
  1. “לטובת טיסות אלו רכשה קוואנטס בעסקאת ענק מבואינג מטוס איירבוס A350-1000 “…. קצת הגהה לא תזיק.. לא קונים מבואינג מטוס של איירבס…

  2. אז בעצם בגלל הפרשי שעות, עבר רק רבע שעה מההמראה מניו זילנד לנחיתה בניו יורק. שווה…

Comments are closed.