על פי דיווח של איגוד העובדים הבריטי Unite, גל השביתות הראשון שתוכנן לשדה התעופה הית׳רו בקיץ הקרוב בוטל. ביטול ימי השביתה מגיע כתוצאה מהצעת שכר משופרת שהגישה הנהלת שדה התעופה הית’רו לאיגוד העובדים. בתגובה ביטלו באיגוד את ימי השביתה הראשונים “כמחווה של רצון טוב”.

כזכור, איגוד העובדים יונייט אישר שיותר מ-2,000 מחבריו ישתתפו בשביתות, שיימשכו 31 ימים, בין ה-24 ביוני עד ה-27 באוגוסט. מהעדכון האחרון עולה כי בוטלו השביתות ביומיים הראשונים, כלומר לא יתקיימו שביתות ב-24,25 ביוני. 

המשמעות היא שנכון לעכשיו גל השביתות הראשון יחל בתאריכים ה-28, 29 ו-30 ביוני. אם לא ישתנה כלום עד אז, השביתה צפויה להמשיך גם לתאריכים ה-14-16 ביולי, 21-24, 28-31 ובהמשך גם ל-4-7 באוגוסט, 11-14, 18-20 ו 24-27.

שביתות אלו אמורות לחפוף עם תחילת עונת השיא – כולל חופשת הקיץ וחופשות בית הספר, מה שעלול להשפיע על תוכניות של נוסעים רבים​. העובדים שיישבתו אחראים על בדיקת נוסעים ומטען, וסריקה תוצאות הרנטגן. על כן בימי השביתה צפויים תורי הביטחון בשדה להתארך.

מספר חברות תעופה, כולל וירג’ין, האמירויות, קטאר, יונייטד, אמריקן, דלתא ובריטיש איירווייס, צפויות להיות מושפעות מפעולות השביתה. שתיים מהחברות – וירג׳ין ובריטיש, מפעילות טיסות ישירות מישראל ללונדון הית׳רו וייתכן שהנוסעים של אותם חברות יושפעו, בעיקר בדרכם מלונדון לישראל.