לאחר היעדר פעילות תעופתית בינלאומית במשך כארבע שנים, הבוקר המריאה הטיסה המסחרית הראשונה  משדה התעופה בחיפה לקפריסין, בשיתוף של איסתא וישראייר.

חברת התיירות איסתא בשיתוף חברת ישראייר השיקו הבוקר קו טיסות ישיר משדה התעופה בחיפה לקפריסין. הטיסות צפויות לצאת 6 ימים בשבוע ללרנקה ופאפוס. משך הטיסה כ- 50 דקות, כאשר לוח הטיסות מחיפה מתוכנן עד סוף חודש אוקטובר. כמו כן, בישראייר כבר הודיעו כי צפויות טיסות ליעדים נוספים מחיפה.

מטוס Dash-8 של יוניברסל אייר מלטה בטיסת הבכורה
מטוס Dash-8 של יוניברסל אייר מלטה בטיסת הבכורה. צילום: יח״צ

הטיסות יופעלו באמצעות מטוסי Dash-8 חכורים עם 34 מושבים של חברת תעופה זרה בשם Universal Air Malta, שגם תפעיל את הטיסות.

ללרנקה יצאו שתי טיסות יומית. הראשונה תמריא בשעה 08:00 בבוקר וטיסה נוספת תמריא אחרי הצהריים בשעה 15:30. הטיסות חזרה מלרנקה לחיפה יצאו בשעה 10:00 בבוקר וטיסה נוספת בשעה 17:30 אחרי הצהריים.

לפאפוס תצא טיסה יומית אחת בשעה 11:45 והטיסה חזרה תמריא מפאפוס לחיפה בשעה 13:30.

מטוס Dash-8 של יוניברסל אייר מלטה בטיסת הבכורה
מטוס Dash-8 של יוניברסל אייר מלטה בטיסת הבכורה. צילום: יח״צ

הטיסות הישירות מחיפה צפויות להקל במעט את המסע של הנוסעים הצפוניים בדרכם לחופשה בקפריסין. בשל גודלו והיקף הפעילות המצומצם בשדה, הנוסעים מחיפה ידרשו להגיע שעה וחצי בלבד לפני ההמראה לשדה התעופה בחיפה. יצוין כי הקיבולת השבועית של הטיסות החדשות עומדת על פחות מ-700 מושבים, מה שלא צפוי להוריד משמעותית את העומס בנתב״ג.

עם זאת, בהחלט מדובר על צעד חשוב בדרך להחייאה של השדה בחיפה, שיהיה חייב לכלול בשלב מסויים הארכה של המסלולים. בהודעת משרד התחבורה על השקת הטיסות מחיפה צוין כי ״תוכניות להארכת המסלול נבחנות מעת לעת, אך נתקלות בקשיים עקב הצפיפות והצרכים הרבים לאורך רצועת החוף במפרץ חיפה, הכולל נמלים אזרחיים מובילים, נמל צבאי של חיל הים, מספנות ישראל ועוד.״

מחירים לדוגמא שישווקו באמצעות איסתא: כרטיס טיסה בלבד כולל מיסים וטרולי של 7 ק”ג החל מ- 249 דולר לאדם ומחיר חבילה ל- 3 לילות ע”ב חצי פנסיון החל מ- 490 דולר לאדם.

טלי נוי סמנכ”לית שיווק ומכירות של איסתא: “הפעלת הטיסות מנמל חיפה נועדה לנוחיות התושבים המתגוררים מנתניה צפונה וזו תוצאה של עבודה וחשיבה אסטרטגית על מודל תעופתי הכולל לוח טיסות מגוון, כשהמטרה לטוס בקלות לחופשה, טיול או פגישות עסקיות שיקל ויחסוך זמן יקר בחודשי הקיץ העמוסים בכבישים ובעיקר בנתב”ג. לצאת מהבית ולהגיע לנמל התעופה כשעה וחצי לפני מועד הטיסה, להנות מחניה חינם בשדה אינטימי, לעבור תהליך בידוק וצ’יק אין מהיר ביותר , במחירים נוחים והכל בטיסה קצרה בדרך לחופשה”.

הילה הרמולין רונן סמנכ”לית שיווק ומכירות של ישראייר: “אנו קשובים ללקוחתנו הצפוניים ומאפשרים חווית לקוח קצרה ונעימה כבר מההגעה לשדה. כבר עתה הטיסות הראשונות מלאות, בהמשך מתוכננים יעדים נוספים אליהם ניתן יהיה לטוס מחיפה”.

תגובה
  1. שלום אני חירשת ברצוני לדעת בקשר לטיסה פאפוס קפריסין תאריכים 6/8 ועד 10/8 4 לילות טיסה מלון כשר האים יש וקרוב מרכז איזה יש לכם מלונות האים לבוא לחיפה או לשדה קרובה בן גוריון לדעת כמה עולה מחירים כאלה תודה

    1. היי אסתר! העברתי את הפנייה שלך לאיסתא במטרה לספק לך פרטים נוספים על הטיסות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *