כפי שפרסמנו מוקדם יותר, סכסוכי עבודה בנמל התעופה הית׳רו היה אמורים להוביל ל-31 ימי שביתה של למעלה מ-2,000 אנשי אבטחה. כעת נראה כי השביתות בוטלו לאחר שאיגוד העובדים ונמל התעופה הית’רו הגיעו לעסקת שכר משופרת, עם עלייה של בין 15.5% ל-17.5% בשכר העובדים. הביטול מביא להקלה בקרב הנוסעים שחששו משיבושים אפשריים במהלך שיא עונת הקיץ​ העמוסה.

השביתות המתוכננות נבעו מהשכר הנמוך שהוצע לקציני הביטחון, מה שהוביל לכך שאיגוד העובדים ״Unite״ הכריזה על שביתה בחודשי הקיץ שבה היו אמורים לקחת חלק יותר מ-2,000 שוטרים בנמל התעופה הית’רו. בתחילה, השביתה הייתה אמורה להימשך 33 ימים, החל מה-17 ביוני 2023​​.

ספציפית, צוותי הביטחון בשניים מארבעת הטרמינלים של שדה הית׳רו (טרמינל 3 וטרמינל 5) תכננו שיבושים במהלך רוב סופי השבוע של הקיץ. סה״כ תוכננו 31 ימי שיבוש, עם פוטנציאל השפעה משמעותי על פעילות נמל התעופה ועל תוכניות הנסיעה של נוסעים רבים.

כבר באמצע חודש יוני היו סימנים חיוביים באשר להגעה להסכם בין הצדדים. הצדדים הגיעו כבר אז להסכמה על ביטול גל השביתות הראשון שתוכנן לשדה התעופה בתמורה להצעת שכר משופרת שהגישה הנהלת שדה התעופה הית’רו לאיגוד העובדים. בתגובה ביטלו באיגוד את ימי השביתה הראשונים “כמחווה של רצון טוב”. כעת נראה כי הצדדים הגיעו לסיכום שמסיר את איום השביתה לקיץ הקרוב.