לאחרונה הודיע משרד התחבורה כי ההרחבה של טרמינל 3 תפתח לפעילות נוסעים לקראת עונת קיץ 2024.

על פי משרד התחבורה, בניית הטרמינל החדש, שקיבל את השם G-West (בעבר פורסם בשם 3A), מתקדמת בקצב מהיר, והוא ייפתח לקראת עונת קיץ 2024. כזכור, הטרמינל החדש יכלול 22 דלפקי צ’ק-אין לטיסות בינלאומיות, מערכות בידוק ביטחוני ומסועים המחוברים למערכת בידוק ביטחונית אוטומטית לכבודה הנעזרת בטכנולוגיות מתקדמות לבדיקת המטען, ללא צורך בפתיחת המזוודה.

במקביל, ברשות שדות התעופה (רש״ת) נערכים לתנועת שיא של נוסעים כבר בקיץ הקרוב (2023), כאשר מעל ל-5.5 מיליון נוסעים צפויים לעבור בנתב”ג בחודשים יולי-אוגוסט 2023. על פי רש״ת, עונת הקיץ הקרובה צפויה לשבור את השיאים שנרשמו בשנת 2019, לפני משבר הקורונה העולמי.

בתוך כך, במהלך חודשי הקיץ צפויים מספר ימי עומס חריגים, עם למעלה מ-100,000 נוסעים ביממה ביותר מ-580 תנועות מטוסים בינלאומיות. הימים העמוסים ביותר צפויים להיות יום ה’ 3.8, יום ב’ 7.8, יום ג’ 8.8 ויום ה’ 10.8.

בחודש יולי צפויים לעבור בטיסות בינלאומיות בנתב”ג 2.7 מיליון נוסעים, עלייה של 4% מעל שיאי 2019, כאשר בחודש אוגוסט יעברו בנתב”ג 2.8 מיליון נוסעים. על מנת להפחית ככל האפשר את העומסים ואת זמני ההמתנה, ברשות שדות התעופה (רש”ת) כי הם נערכים לקיץ בכוחות מוגברים. בין היתר מדווחים ברשות על גיוס עובדים מסיבי, תגבור כל שלבי השירות לנוסעים, מהבידוק הביטחוני ועד העלייה למטוס, הצבת דיילי עומס ייעודיים לטיפול נקודתי בתקלות, ונוכחות מנהלים מלאה בשטח.

בנוסף, באולמות הנוסעים תפעל “סיירת משפחות” וצוותים של רשות שדות התעופה יקלו על משפחות עם ילדים את הבידוק הביטחוני. משפחות עם ילדים יוכלו לשלוח נציג אחד לדלפקי הצ’ק-אין, בעוד שהמשפחה תוכל להמתין באחד מבתי הקפה שברחבי הטרמינל.

לרשות הנוסעים עם כבודת יד בלבד, אשר ביצעו רישום מוקדם לטיסה (צ’ק-אין אונליין) בחברות המאפשרות זאת, יעמוד מסלול בידוק מהיר.

בנוסף הותקנו בטרמינל 3 עמדות לצ׳ק אין עצמי לטיסה. העמדות מאפשרות לבצע את תהליך הרישום לטיסה באופן עצמאי, כולל בחירת מושבים, הנפקה עצמית של תג היעד למזוודה (“באג טאג”) ושליחה מהירה של המזוודה ישירות לבטן המטוס, ללא צורך בהמתנה והרשמה בדלפק. ברקוד המזוודה ייסרק בסמוך למסועי הטיסה ויאפשר שליחה עצמית לבטן המטוס, וכך יקצר את הליך הצ’ק-אין.