באירוע בטיחות נדיר יחסית נחתה היום טיסה של חברת דלתא בשדה התעופה שארלוט בארה״ב בשלום ללא גלגלים קדמיים.

טיסת דלתא 1092 ביצעה נחיתת חירום בנמל התעופה הבינלאומי שארלוט דאגלס (CLT) שבצפון קרוליינה ללא גלגלים קדמיים, לאחר שפתיחתם נכשלה כחלק מתהליך הנחיתה. הטיסה הופעלה באמצעות מטוס בואינג 717 בן 22.8 שנים. הטיסה יצאה מנמל התעופה הבינלאומי הארטספילד-ג’קסון אטלנטה (ATL) בשעה 7:25 בבוקר זמן מקומי, כשעל הסיפון 96 נוסעים, שלוש דיילות ושני טייסים​.

עם ההתקרבות לשדה היעד, הטייסים קיבלו אינדיקציה לתקלה בגלגלים הקדמיים. הטייסים ביטלו את הנחיתה, הכריזו על מצב חירום ונכנסו למעגלי המתנה באוויר בזמן פתרון הסוגייה. כחצי שעה מתחילת מעגלי ההמתנה הצליחו צוות הטייסים להנחית את המטוס עם גלגלים אחוריים בלבד.

מעגלי המתנה באוויר לפני הנחיתה
מעגלי המתנה באוויר לפני הנחיתה

למרות התקלה הטכנית, על פי הדיווחים הנחיתה בוצעה בצורה חלקה, ולא דווח על נפגעים. הנוסעים פונו מהמטוס באמצעות מגלשות החירום​. לאחר הפינוי, הועברו הנוסעים לטרמינל באוטובוס, ודלתא פעלה להשיב להם את המטען שלהם שנשאר מאחור במהלך הפינוי המהיר​.

דלתא פרסמה הצהרה המכירה בתקרית: “למרות שמדובר באירוע נדיר, צוותי הטיסה של דלתא מתאמנים באופן כדי לנהל בבטחה תרחישים רבים וטיסה 1092 נחתה בשלום ללא דיווח על פציעות. כעת אנחנו מתמקדים בלדאוג ללקוחותינו כולל איתור התיקים והטסתם ליעדם הסופי בבטחה. אנו מתנצלים בפני הלקוחות שלנו על החוויה״​.

כתוצאה מהאירוע, אחד מארבעת מסלולי ההמראה של נמל התעופה נסגר זמנית, מה שהוביל לעיכובים מסוימים בשדה.

מינהל התעופה הפדרלי (FAA) אישר שהטיסה נחתה כשהגלגלים הקדמיים מקופלים וכרגע הוא חוקר את התקרית בשיתוף המועצה הלאומית לבטיחות בתחבורה (NTSB)​. דלתא פרסה גם היא צוות של מומחים טכניים כדי לסייע במאמצי החקירה של הרשויות.

למרות שבהחלט מדובר בסיטואציה מלחיצה לנוסעים, המקרה הזה מאשש שצוות טיסה מקצועי שעובר הסמכה בתקני הבטיחות המחמירים של מנהל התעופה הפדרלי האמריקאי (FAA) ידע להתמודד היטב עם אירועי בטיחות שונים דוגמת זה.