חברת ישראייר הודיעה השבוע על התקדמות נוספת במשא ומתן לרכש חברת התעופה הצ׳כית סמארטווינגס (Smartwings). החברה הודיעה השבוע כי ניתנה לישראייר ארכה להשלמת המשא ומתן על מתווה העסקה עד ליום ה-3 ביולי 2023, כולל ארכה על פקדון שהופקד בגובה 500 אלף אירו.

בחודש יוני הודיעה חברת ישראייר כי החלה משא ומתן עם חברת China CITIC Group המחזיקה באמצעות חברות בבעלותה המלאה ומקום התאגדותן בסין ב-49.92% מההון המונפק והנפרע של חברת התעופה Smartwings. כעת ישראייר מודיעה כי ניתה לה ארכה להשלמת המשא ומתן עד לתאריך ה-3 ביולי.

במסגרת המשא ומתן נדרשה להגיש עד ליום ה-27 ביוני 2023 הצעה למתווה המעודכן של העסקה לרכישת השליטה בחברת התעופה הצ׳כית, וכן להפקיד פיקדון לטובת בעלת המניות הסינית בסך של כ-500 אלפי אירו. זאת בהמשך למשא ומתן המתקיים בין בעלי מניות Smartwings לבין ישראייר.

לצד בעלי המניות הסינים, ישנם בעלי המניות הצ’כים, מר רומן ויק ומר איזי שימאני, אשר מחזיקים באמצעות חברות שבבעלותם ביתרת ה-50.08% מההון של Smartwings. ניתן להעריך כי ישראייר הגיעה עמם להסכמות לפני כניסה למשא ומתן מול בעלי המניות בסין.

סה״כ מחזיקה קבוצת סמארטווינגס, כולל שלוש חברות הבת בהונגריה, פולין וסלובקיה וחברת CSA ב-47 מטוסים, מהם 43 מטוסי בואינג 737 וארבעה מטוסי A320. בין היתר מחזיקה הקבוצה גם בחברת התעופה הלאומית של צ׳כיה, Czech Airlines (או בקיצור CSA) שהיא אף חברה בברית התעופה SkyTeam. חברת התעופה הצ׳כית, שפועלת כיום באמצעות שני מטוסי איירבוס A320 ישנים, הודיעה לאחרונה על חכירה של ארבעה מטוסי איירבוס A220 לצי החברה, במטרה לבנות מחדש את רשת הטיסות של החברה שפשטה רגל בשנת 2021.