על פי העדכון האחרון של חברת ישראייר לבורסה, נראה כי היא נכנסת לישורת האחרונה במשא ומתן לרכש חברת התעופה הצ׳כית Smartwings.

חברת ישראייר מודיעה היום על התקדמות נוספת במשא ומתן לרכישת השליטה בחברת התעופה הצ’כית Smartwings ובחברות בנות שלה. לאחר משא ומתן ממושך בין ישראייר לבין בעלי מניות אשר נמשך במשך תקופה העולה על שנה אחת, ישראייר הגיעה להבנות מסחריות עם קבוצת China CITIC Group היושבת בסין ומחזיקה באמצעות חברות שבבעלותה ב-49.92% מחברת Smartwings.

לאור האמור לעיל הסכימו הצדדים כי לטובת ההתקדמות במשא ומתן ביום ה-3 ביולי 2023 ישראייר תפקיד באמצעות הבורסה של שנגחאי פיקדון בגובה 500 אלפי אירו לטובת חברת China CITIC Group. כמו כן, לאור המורכבות במשא ומתן לאור הגורמים השונים המעורבים במכירת השליטה ב-Smartwings, סוכם בין הצדדים להאריך את תקופת המשא ומתן. הצדדים הסכימו לפעול להשלמת המשא ומתן למכירת סמארטווינג עד ליום ה-4 באוגוסט 2023 כאשר תינתן ארכה נוספת ככל ויידרש.

כזכור, לצד בעלי המניות הסינים, ישנם בעלי המניות הצ’כים, מר רומן ויק ומר איזי שימאני, אשר מחזיקים באמצעות חברות שבבעלותם ביתרת ה-50.08% מההון של Smartwings. ניתן להעריך כי ישראייר הגיעה עמם להסכמות כלליות לפני כניסה למשא ומתן מול בעלי המניות בסין.

לפי קצב העדכונים במשא ומתן, ניתן להעריך כי הצדדים נחושים להשלים את העסקה בקרוב. ההערכה היא כי הצד הסיני היה נחשב למורכב יותר להגיע עמו להסכמות, וכעת לאחר הגעה להבנות עם הצד הסיני תושלם העסקה בעתיד הקרוב.

קבוצת סמארטווינגס, כולל שלוש חברות הבת בהונגריה, צ׳כיה פולין וסלובקיה מחזיקות ב-50 מטוסים, מהם 44 מטוסי בואינג 737 ושישה מטוסי A320. בין היתר מחזיקה הקבוצה גם בחברת התעופה הלאומית של צ׳כיה, Czech Airlines (או בקיצור CSA) שהיא אף חברה בברית התעופה SkyTeam. חברת התעופה הצ׳כית, שפועלת כיום באמצעות שני מטוסי איירבוס A320 ישנים, הודיעה לאחרונה על חכירה של ארבעה מטוסי איירבוס A220 לצי החברה, במטרה לבנות מחדש את רשת הטיסות של החברה שפשטה רגל בשנת 2021.

במידה ותצא הרכישה לפועל תחזיק קבוצת ישראייר ב-56 מטוסים, כולל 6 מטוסי A320 בהם מחזיקה כיום. מדובר מספר המטוסים הגדול ביותר בבעלות חברת תעופה ישראלית כיום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *