מחר (11.7) צפויה הפגנה נוספת נגד ממשלת ישראל בדומה לזו שהתקיימה בשבוע שעבר. הנהלת רשות שדות התעופה (רש״ת) הודיעה כי השלימה את ההיערכות ליום זה והיא מפרסמת מספר המלצות לציבור הנוסעים.

על פי נתוני רש”ת צפויים לעבור מחר בנתב”ג 84,219 נוסעים ב-499 טיסות. החל מהשעה 16:00 ועד חצות צפויים לעבור בנתב”ג כ-30,000 נוסעים.

ההפגנה צפוייה להתקיים בשעה 16:00 בטרמינל 3 בנתב״ג, כאשר מובילי המחאה הודיעו כי אין בכוונתם לעכב טיסות יוצאות. ההפגנה הקודמת כללה גם שיירה שיצאה מטרמינל 1 עד לטרמינל 3 שם התקיימה ההפגנה המרכזית. ברשות הודיעו כי במטרה לאפשר לשדה התעופה להמשיך לפעול בהתאם ללוח הטיסות המתוכנן, היא תגדיל את כח האדם, הסדרנים ושירותי השאטלים הצפויים למחר.

כמו כן, ברש״ת ממליצים לציבור הנוסעים להגיע 3 שעות בלבד לפני שעת הטיסה המיועדת ולבצע צ’ק אין מוקדם לטיסה שלהם מהבית. כמו כן, ממליצים להגיע לנתב”ג ברכבת, אשר פעילותה לא הושפעה כלל מפעולות המחאה שהתקיימו בנתב״ג עד היום.

כמו כן, בשל דינאמיות האירועים יתכנו שינויים בלוח הטיסות ובטרמינלים מהן תצא כל טיסה. על כן מומלץ להתעדכן מראש, אך גם לפני היציאה לשדה, למול אתר חברת התעופה וגם ובאתר נתב״ג לגבי שעת הטיסה הסופית והטרמינל ממנו צפויה לצאת הטיסה.

ברשות חוזרים היום על כך שנתב״ג הינו מתחם עם רגישות מבצעית גבוהה מאוד בו המעבר משגרה לחירום יכול להתרחש תוך דקות. במקרה של חירום תעופתי מוזנקים לנתב”ג עשרות אמבולנסים, רכבי חירום, הצלה ובטחון מכל רחבי גוש דן וירושלים. לאור זאת, הרשות בשיתוף המשטרה הגדירו ציר תנועה שיהיה פתוח למקרי חירום.