בענף התעופה בעולם כולו נערכים לקיץ עמוס במיוחד, עם שיאי ביקוש שבחלק משדות התעופה בעולם צפויים לשבור את השיאים של שנת 2019, טרום מגפת הקורונה. גם בנתב״ג צופים חודשי קיץ עמוסים במיוחד, עם צפי ללמעלה מ-5.5 מיליון נוסעים בחודשים יולי-אוגוסט.

רשות שדות התעופה נערכת לשיאי העומס בחודשי הקיץ עם צוותים מתוגברים בשדה ו”סיירת משפחות” שצפויה לסייע למשפחות עם ילדים. כמו כן, לאחרונה נכנסו לשירות גם פתרונות טכנולוגיים כמו עמדות צ׳ק אין עצמי בנתב״ג שמאפשרות לבצע את כל התהליך הצ׳ק אין, כולל תיוג כבודה, באופן עצמאי באמצעות קיוסקים אוטומטיים.

בעוד אנחנו מקווים שהתמונות של הקיץ הקודם של עומסים חריגים במיוחד לא יחזרו על עצמם, הנה מספר טיפים שיוכלו לסייע לכם לחסוך זמן בשדה ולשפר את חוויית הטיסה שלכם:

  1. צ׳ק אין מוקדם –  חברות התעופה מאפשרות לבצע צ׳ק אין באתר האינטרנט שלהם, בד״כ עד 24 שעות לפני הטיסה. חלק מהחברות, כמו חברות האולטרה לואו קוסט, מאפשרות לבצע צ׳ק אין אפילו מוקדם יותר כתלות ברכישת מושב בטיסה.
  2. מסלול בידוק מזורז לנוסעים עם טרולי בלבד –  באולם הנוסעים היוצאים הוקדש מסלול בידוק אחד לנוסעים עם מזוודת טרולי בלבד. במידה וביצעתם כבר צ׳ק אין בבית ויש ברשותכם כרטיס עלייה למטוס, גשו ישר למעבר הביטחון המקוצר (אגף W) באולם הנוסעים היוצאים בטרמינל 3 ומשם המשיכו הישר לבידוק הביטחוני של כבודת היד.
  3. הגיעו 3 שעות לפני הטיסה – בשנה שעברה נוצרה פאניקה סביב העומסים בשדה. כך יצא מצב שנוסעים הגיעו 4-5 שעות לפני הטיסה ויצרו עומסים מיותרים בתהליכי הביטחון שכן דלפקי הצ׳ק אין ברוב המקרים נפתחים בכל אופן רק 3 שעות לפני הטיסה.
  4. עמדות צ׳ק אין עצמי – רשות שדות התעופה השיקה לאחרונה עמדות צ׳ק אין עצמי בהן ניתן לבצע את כל תהליך הרישום לטיסה באופן עצמי ונוח. במכונות ניתן גם לבחור הושבה, לשלם על כבודה עודפת ולהדפיס תגים למזוודות ואותם לשלוח ישירות למטוס, מבלי להמתין בתורי הצ׳ק אין הרגילים. שימו לב שהשירות מוצע כרגע לנוסעי אל על, ארקיע, אוסטריאן, לופטהנזה, סוויס, אייר קנדה, יונייטד איירליינס, קתאי פסיפיק ודלתא.
  5. נציג יחיד לצ׳ק אין – רשות שדות התעופה הודיעה כי מכל קבוצת משפחה או חברים יוכל להגיע נציג יחיד לדלפק הצ’ק אין כל עוד הכרטיסים הוזמנו כולם יחד. כך יוכלו שאר הנוסעים לשבת ולהמתין ולא לעמוד בתור.
  6. חפצים חיוניים בכבודת היד – אמנם בתקופת הקורונה חלה עלייה חדה במקרי המזוודות שנותרו מאחור, אך זו לא תופעה חדשה ואנחנו עדיין נתקלים במקרים דומים מעת לעת. במידה ובחרתם לטוס עם כבודה שנשלחת לבטן המטוס, וודאו כי יש לכם בכבודת היד פריטים חיוניים כמו תרופות ובעדיפות גם ביגוד ליום-יומיים הראשונים של הטיול.

מי שיירצה להמנע ככל הניתן מתורים יוכל לבחור לטוס בימי שישי שנחשבים רגועים יחסית לשאר ימות השבוע. והכי חשוב -היאזרו בסבלנות וסובלנות. במיוחד חשוב לזכור שנציגי הקרקע בשדה התעופה עושים כל שביכולתם לסייע לכם להגיע לטיסה בבטחה, כבדו אותם ושמרו על קור רוח גם במקרים של עומס יותר מהרגיל. טיסה נעימה!

מוזמנים לקרוא על חוויית הטיסה שלנו משדה התעופה ניו יורק JFK ומה אנחנו חושבים שיקרה בקיץ הקרוב.