חברת התעופה אמירייטס, אחת מרשימה מצומצמת יחסית של חברות שעדיין מציעות מחלקה ראשונה, השיקה שירות טיסות צ׳ארטר במטוסים פרטיים משדה התעופה הבינלאומי אל מקטום (DWC) שבדובאי.

חברת אמירייטס מציעה כיום את אחת מהמחלקות הראשונות המפוארות בתעשיית התעופה. עם חדרים פרטיים, בר אישי, מסכי ענק, ארוחות שף ומחירים שמתחילים בכ-4,100$ לטיסה הקצרה בין תל אביב לדובאי. אבל באמירייטס כנראה החליטו שהם רוצים להציע מוצר אפילו יותר יוקרתי ללקוחות שלהם.

מעתה לקוחות אמירייטס יוכלו להזמין טיסות צ׳ארטר אזוריות במטוסים פרטיים ליעדים בתוך איחוד האמירויות ובמפרץ, כולל סעודיה, בחריין, כווית ועומאן. באמירייטס לא מציינים את ישראל כיעד אופציונאלי וכן לא מציינים את טווח הטיסה המקסימאלי. עם זאת, על פי נתונים רשמיים של יצרנית המטוס, יש לו טווח של עד 2,182 ק״מ, כאשר אורך הטיסה מישראל עומד על כ-2,133 ק״מ, על פי נתוני אתר flightradar24.

מטוס פרטי Phenom 100 של אמירייטס
מטוס פרטי Phenom 100 של אמירייטס

המטוסים שישמשו לטיסות הפרטיות הם מטוסי אמבראר Phenom 100 דו-מנועיים של חברת התעופה, המשמשים גם את האקדמיה לתעופה של אמירייטס. מדובר במטוסים עם שטח פנים צנוע יחסית שיכול להכיל עד ארבעה נוסעים, כאשר כל נוסע יוכל להביא איתו תיק אחד במשקל של עד 15 ק״ג, בנוסף לתיק יד. במהלך הטיסה יוצע כיבוד קל לנוסעים. כיאה לשירות פרימיום הלקוחות יוכלו להגיש ״בקשות מיוחדות״ לפני הטיסה, כשהחברה לא פרטה אילו בקשות בדיוק יוכלו לקבל מענה.

מלבד לנוחות במהלך הטיסה עצמה, אמירייטס מבטיחה גם חוויית קרקע יוקרתית במיוחד שתתאים ללקוחות בעלי לוח זמנים צפוף שדורשים רמה גבוה של גמישות. החוויה תתחיל מהבית של הנוסע, עם נהג שיגיע לאסוף אותו לשדה התעופה, בדומה למה שמוצע לנוסעי מחלקה ראשונה. בשדה יקבלו הנוסעים ליווי אישי עם נציג VIP שיוודא מינימום זמני המתנה בכל שלב בתהליך הנוסע היוצא (ביטחון, מכס וביקורת גבולות). לנוסעים תהיה גישה כמובן גם ללאונג׳.

מטוס Phenom 100 הוא מטוס פרטי קל מתוצרת יצרנית המטוסים הברזילאית Embraer. בתצורות שונות יכול המטוס להכיל ארבעה עד שבעה נוסעים. למטוס טווח של כ-2,182 ק”מ עם ארבעה נוסעים ומהירות מרבית של 470 מיילס לשעה (750 קמ״ש). המטוס משמש בעיקר חיילות אוויר של מדינות שונות לצרכי הכשרת טייסים.

אקדמיית הטיסה של אמירייטס מחזיקה בחמישה מטוסים מדגם האמבראר Phenom 100 לצד 22 מטוסי Cirrus SR22s. כמו כן אמירייטס הודיעה בתחילת שנת 2023 על רכישה של שלושה מטוסים דו מנועיים מדגם מדגם DA42-VI בעסקה ששוויי המדף שלה מוערך בכ-4 מיליון אירו.

תגובה
  1. אם לחברות הישראליות היה שכל היו מציעות צ’ארטר פרטי כזה בכ10-20 מטוסי מנהלים מנמל התעופה בחיפה לכמה יעדים באירופה, בטוח שהיה לזה ביקוש. בטיסות לליווי נבחרות או להופעה – חברות היו יכולות לצ’פר עובדים בטיסת סופש כזאת, או מסיבות רווקים וימי הולדת שמטיסים את כולם במטוס פרטי. להערכתי פיספוס גדול שלא מפעילים את זה מחיפה. עם שירות הסעה מהמרכז לחיפה באטטובטס פרטי ‘פארטי באס’ עד למטוס הפרטי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *