חברת האולטרה לואו קוסט איזיג׳ט אישרה כי היא ביטלה 1,700 טיסות במהלך החודשים יולי עד ספטמבר מ/אל שדה התעופה לונדון גטוויק. זאת בזמן שאנשים נערכים לחופשת הקיץ שלהם.

באיזיג׳ט ציינו מספר גורמים למהלך שכלל ביטולים נרחבים של טיסות בעונת הקיץ העמוס. בתוך כך האשימו באיזיג׳ט את המרחב האווירי המוגבל מעל אירופה, כאשר סגירת המרחב האווירי של אוקראינה עקב המלחמה ברוסיה הובילה לשינויים בנתיבים של טיסות, מה שמעמיס על המרחב האווירי העמוס ביבשת.

כמו כן מציינים באיזיג׳ט קשיים בתחום הבקרה האווירית שגם מובילים לביטולים חוזרים של טיסות ועלולים להשפיע על המצב. בין היתר מדובר בשביתות של פקחי טיסה, מה שקורה ביתר שאת בחודשים האחרונים בצרפת למשל. עם זאת, באיזיג׳ט מדגישים כי מדובר בביטול מספר קטן יחסית של טיסות ביחס לרשת הטיסות המלאה של החברה. בתוך כך ציינה כי כל הטיסות שבוטלו מקבילות ליום פעילות יחיד של החברה. כמו כן ציינו באיזיג׳ט כי הם עדיין צפויים להפעיל כ-90,000 נסיעות במהלך התקופה.

איזיג׳ט מפעילה טיסה יומית מתל אביב לונדון. עם זאת, הטיסות של חברת הלואו קוסט מתל אביב נוחתות בשדה התעופה לוטון שאינו מושפע מהצעד האחרון. כמו כן, באיזיג׳ט אישרו ש-95% מהנוסעים שהושפעו כבר קיבלו טיסה חלופית. כמו כן ציינו כי לכל הלקוחות ניתנת האפשרות לבצע הזמנה מחדש או לקבל החזר כספי.

ביולי צפויה בריטניה לרשום את המספר הגבוה ביותר של טיסות מאז שנת 2019, טרום מגפת הקורונה. מספר הטיסות היוצאות מבריטניה צפוי להיות גבוה ב-11% מאשר ביולי אשתקד.

תגובה

Comments are closed.