חברת התעופה הלאומית של מרוקו, רויאל אייר מארוק (Royal Air Maroc) תאפשר באופן תקדימי לנוסעים למכור מחדש כרטיסי טיסה שהם רכשו לטיסות.

חברת רויאל אייר מארוק חברה לחברת תוכנה בשם Fairlyne שמספקת פלטפורמת Resale-as-a-Service אשר פיתחה מוצר המאפשר למכור מחדש כרטיסים בתחום התיירות. מדובר באחת מחברות התעופה הראשונות בעולם שתציע ללקוחות באופן מוסדר למכור מחדש כרטיסי טיסה במקום לשלם עמלות ביטול גבוהות.

הפלטפורמה שפיתחה חברת Fairlyne מתמקדת בלקוחות אשר רכשו כרטיסים שלא ניתנים לביטול או החזר כספי. באותם מקרים, נוסע שלא יוכל להגיע לטיסה יאלץ להפסיד את כל הכסף שהשקיע, אולי מלבד למיסי הנמל עליהם יוכל לקבל החזר אם יגיש בקשה לחברת התעופה. כעת יוכלו אותם נוסעים להציע את הכרטיס שלהם למכירה מחדש ישירות דרך חברת התעופה באמצעות המוצר של Fairlyne.

מעבר לשיפור השירות ושביעות הרצון של הלקוח, הפלטפורמה גם מבטיחה ערוץ רווח חדש לחברת התעופה. זאת שכן החברות ירוויחו מהפער שבין המחיר שבו הכרטיס יימכר לנוסע הבא, לבין הסכום שהחברה תחזיר לנוסע שמוכר את הכרטיס (שככל הנראה לא יהיה הסכום המלא שהוא שילם).

איך זה יעבוד? במידה והנוסע מחליט למכור מחדש את הכרטיס, הוא יכול לפרסם אותו באמצעות האזור האישי באתר חברת התעופה, בחלק של ניהול ההזמנה. הכרטיס יוצע למכירה ללקוחות חברת התעופה במחיר שבו נמכרים כרטיסים באותה עת. במידה והכרטיס נמכר, חברת התעופה תזכה את הלקוח באחוז מסויים מהמחיר שהוא שילם על כרטיס הטיסה שלו, אחוז שנקבע מראש. את הפער בין מה שהחברה זיכתה את הלקוח לבין המחיר של הכרטיס שנמכר ללקוח הבא, תרוויח חברת התעופה.

רויאל אייר מארוק צפויה להטמיע את השירות החדש למכירה חוזרת של כרטיסים תוך שלושה עד שישה חודשים. לאחר מכן תאפשר החברה ללקוחותיה שרכשו כרטיסים שאינם ניתנים להחזר למכור את הכרטיסים שלהם בערוצים הישירים של חברת התעופה ולהימנע מהפסד של כל כספם במקרה של אי הופעה לטיסה.

חברת Fairlyne מציעה את אותו מוצר גם לעולמות האירוח וכן לתעשיית הרכבות והתחבורה.

תגובה
  1. הבעיה הגדולה היא שירות הלקוחות שלהם שיושב במרוקו. אני באופן אישי נפגעתי מאי קבלת שירות על קניית מקומות ישיבה שלא קיבלתי . וגם זיכוי לא קיבלתי למרות תכתובת ארוכה איתם ללא כל יכולת לתקשר איתם.

    1. להבא תוכל ליצור איתי קשר גם בארץ וגם במרוקו או בכל מקום בעולם 0546762385
      תקנה דרכי
      אני סוכן מכירות

Comments are closed.