בעקבות פגישה עם סגן ראש ממשלת אוקראינה, הודיעה אתמול ריינאייר על תכנית הפעולה שלה באוקראינה לאחר תום המלחמה. התכנית כוללת חזרה לפעילות תוך שמונה שבועות מתום המלחמה והצבת 30 מטוסי בואינג 737Max באופן מיידי.

אמש קיימו נציגי חברת ריינאייר פגישה בקייב עם סגן ראש הממשלה של האוקראינה האחראי על תשתיות. במסגרת הפגישות דנו הצדדים על תכנית חמש שנתית משותפת לשיקום תשתיות התעופה המקומית של אוקראינה לאחר המלחמה. זאת לאחר שלפני המלחמה הייתה ריינאייר חברת התעופה השנייה בגודלה באוקראינה.

במסגרת הפגישות התחייבה ריינאייר לחזור להפעיל טיסות במחיר מוזל מאוקראינה תוך 8 שבועות מרגע פתיחת המרחב האווירי של המדינה. זאת, החל מהרגע שיתקבל אישור לטיסה במרחב האווירי האוקראיני מהארגון האירופאי לבטיחות בתעופה (EASA). בכוונת ריינאייר להפעיל 600 טיסות שבועיות שיופעלו על ידי ריינאייר מנמלי התעופה של קייב, לבוב ואודסה ויחברו אותן ליותר מ-20 ערי בירה באיחוד האירופי.

בנוסף, בריינאייר הודיעו על כוונתם להפעיל טיסות פנים יומיות בין קייב, לבוב ואודסה, ברגע שאותם שדות תעופה יוכלו לקלוט את מטוסי החברה. כמו כן מציינים בריינאייר כי הם שרתו לפני הפלישה הרוסית ה״לא חוקית״ גם את שדות התעופה של חרקוב וחרסון, ובכוונתם לחזור לשרת את אותם נמלי תעופה ברגע שישוקמו התשתיות שלהם.

כחלק מהתכנית החמש שנתית לשיקום התעופה באוקראינה, הודיעו בריינאייר גם כי בכוונתם להציב 30 מטוסי 737Max בשווי של למעלה מ-3 מיליארד דולר בשלושת שדות התעופה הראשיים במדינה. כך מתכוונים להציע בחברת התעופה במהלך 12 החודשים שלאחר המלחמה למעלה מ-5 מיליון מושבים מ/אל אוקראינה. זאת כאשר היעד הוא להכפיל את המספר הזה ולהגיע ל-10 מיליון מושבים בתוך 5 שנים.

על פי חברת האולטרה לואו קוסט, במהלך הביקור שלהם באוקראינה הם ביקרו בשדות התעופה המרכזיים במדינה ובחנו את מצבם. בחברת התעופה ציינו כי התשתיות של שדות התעופה במצב מצויין וכי ריינאייר מוכנה תפעולית לחדש את הטיסות שלה מאוקראינה כשזה יהיה בטוח לעשות זאת.

בריינאייר ביקשו להדגיש את התמיכה שלהם כבר היום באוקראינה וציינו כי הם מעסיקים כיום מאות טייסים אוקראינים, צוות קבינה ואנשי IT וכי בכוונתם לנסות ליצור עוד אלפי מקומות עבודה חדשים בתעופה עבור אזרחים אוקראינים כאשר שמי אוקראינה ייפתחו מחדש. בהקשר זה ציינו כי הם מצפים לאפשר לאחד מחדש משפחות שנפרדו מאז המלחמה לאור מעבר למדינות אירופאיות אחרות.

מייקל או’לירי, מנכ”ל קבוצת ריינאייר: “ריינאייר נותרה שותפה המחויבת לבנייה מחדש והשקעה בתעופה האוקראינית. היום ראינו שבתנאי המלחמה הקשים ביותר, צוות שדה התעופה בוריספיל מפגין את המקצועיות שלו ומוכן לחלוטין לחידוש הטיסות בהקדם האפשרי.״

בסיכום המפגש הודה אלכסנדר קוברקוב, שר התשתיות של אוקראינה לריינאייר: “אני אסיר תודה על המאמץ לשיקום תעשיית התעופה שלנו, ועל ההצעות הספציפיות וההחלטות שקיבלה חברת ריינאייר, שותפה נאמנה של אוקראינה״.