כשבעולם נערכים למצב של מחסור בטייסים, חברת התעופה בריטיש איירוייז מודיעה על תכנית חדשה למימון הכשרה של טייסים בעלות של מיליוני פאונד.

חברת בריטיש איירוייז מודיעה כי אקדמיית התעופה החדשה של החברה ״Speedbird״ תממן את הכשרת הטיסה של 60 תלמידים בגילאי 18-55 אשר ישתלבו בסוף ההכשרה כטייסים בחברה. הטייסים החדשים יצטרפו ל-4,000 טייסים שמעסיקה היום בריטיש איירוייז.

היוזמה נועדה להסיר את אחד המחסומים המשמעותיים בלימודי טיס – העלויות הגבוהות הכרוכות בלימודי טיסה עד לרמה של טייס בטיסות מסחריות. על פי בריטיש איירוייז, בבריטניה ההכשרה יכולה להגיע לעלות של כ-100,000 פאונד (465,000 ש״ח). הטייסים החדשים צפויים להרוויח משכורת התחלתית של כ-34,000 פאונד לשנה (158,000 ש״ח).

ההרשמה לתכנית החדשה צפויה להפתח בחודש ספטמבר 2023, כאשר ההכשרה צפויה להתחיל בשנה הבאה. המועמדים ידרשו לעמוד בתנאים הבאים:

  1. גילאים 18-55
  2. תעודת בגרות בממוצע עם ציון C ומעלה, כולל לימודי אנגלית מתמטיקה ומדעים
  3. גובה בטווח של 157-190 ס״מ
  4. מעבר בדיקה רפואית של רשות התעופה האזרחית בבריטניה
  5. דוברי אנגלית שוטף

אחת מהדרישות היא דרכון בתוקף שמאפשר טיסה ״לא מוגבלת״ בעולם. עם זאת, לא מצויין בפירוט מה הכוונה ב״לא מוגבל״ שכן גם דרכון בריטני לא בהכרח יכול להגיע לכל מדינה ללא ויזה.

כחלק מהפרוייקט חברה בריטיש איירוייז לארגון Fantasy Wings שמקדם גיוון בתעופה וחבר בקרן Better World Community Fund, שמטרתו קידום קריירה בתחום התעופה לנשים ולצעירים מרקע אתני שחור, אסייתי ומיעוטים. בבריטיש איירוייז מציינים כי החברה מחויבת להגביר את הגיוון בתעשיית התעופה ונחושה להגביר את המודעות והנראות בתכנית זו לאנשים מכל הרקע – לא רק לאלה שיכולים להרשות לעצמם את עלויות ההכשרה הראשוניות הגבוהות.

אקדמיית הטיס Speedbird החדשה של בריטיש היא רק חלק אחד מתוכנית הגיוס הרחבה יותר של טייסים בחברה. מטרת האקדמית החדשה להסיר את חסם העלות הראשונית של הכשרה לטיסה בחברת תעופה מסחרית, במטרה להפוך את המקצוע לנגיש הרבה יותר. למועמדים שייעברו את המיון יוצע מקום בבית ספר  לטיסה. בתום הקורס, ישרתו כטייסים בחברת בריטיש איירווייס.