דקות ספורות לאחר ההצבעה בכנסת הוציאה דוברות הסתדרות העובדים הודעה על הצעדים הצפויים של ההסתדרות בעקבות כשלון מאמצי ההדברות בין הצדדים.

על פי יו״ר הסתדרות העובדים, ארנון בר-דוד, בעקבות האירועים האחרונים בכוונתו לכנס בימים הקרובים את המוסדות העליונים של ההסתדרות מתוך ״כוונה להכריז על סכסוך עבודה כללי במשק ולהפעילו בעת הצורך עד להשבתה מלאה”. נכון לעכשיו יו״ר ההסתדרות לא פירט מה הם התרחישים השונים של סכסוך העבודה, האם זה יכלול את נתב״ג ואם כן באיזה היקף. ניתן להעריך שאם ההסתדרות תגיע למצב של השבתה מלאה של המשק, כפי שצוין בהודעה, זה בהכרח ישפיע על הפעילות בנתב״ג, כולל היתכנות לשיבושים וביטולי טיסות.

באשר לתכנית הפעולה של ההסתדרות מעתה ציין בר דוד: ״אני עומד מאחורי הדברים שאמרתי בשבועות האחרונים, ומבהיר כי מרגע זה ואילך לכל התקדמות חד-צדדית ברפורמה, יהיו השלכות קשות. לא אאפשר להעמיק את השסע והקיטוב בעם. או שהדברים יתקדמו בהסכמה רחבה, או שלא יתקדמו כלל. ההסתדרות היא גוף על מפלגתי שמאגד את העובדות והעובדים מכל הקשת הפוליטית. כשותפה מרכזית להקמת המדינה ובנייתה, ההסתדרות תמשיך להיאבק ביתר שאת כדי לקדם סולידריות, שוויון וערבות הדדית.״

בשורה התחתונה, בשלב זה לא ידוע האם אכן בכוונת ההסתדרות לקיים השבתה מלאה, ואם כן מתי, האם, ובאיזה אופן זה ייפגע בפעילות בנתב״ג. ככל הנראה ההחלטה על שביתה שכזו במשק תהיה מושפעת מהצעדים הבאים של הגורמים השונים בממשלה ובאופוזיציה. כזכור, בחודש מרץ השנה השביתה הסתדרות העובדים את נתב״ג באופן שהשפיע משמעותית על הטיסות בשדה וגרם לעיכובים וביטולים של טיסות. נוסעים רבים המתינו במשך שעות רבות בשדה התעופה לטיסתם, מבלי לדעת האם היא תתקיים.

תגובה
 1. אתם מבינים למה צריך את עילת הסבירות?? כי לא הגיוני שגוף שלצערי אני ועוד רבים משתייכים אליו ולא דוגלים באלימות כמוהו יחליט עלינו!
  מי אתם ההסתדרות?? צריך לפרק אתכם ולהרכיב מחדש.
  שמים את כל המדינה במצור בגלל שדוקא בחרה בדמוקרטיה!

  1. ביביזם מחלה כואבת, אה, הדס הביביבסטית? רק קצת התבלבלת עם הסבירות, לא נורא, המוח שלכם עובר שיפור אבולוציוני.לא תהנו הרבה זמן מהדיקטטורה.סופכם קרב.

   1. גזען. אפילו הטרמינולוגיה שלך דומה לזו של הגזענים הגרועים בהיסטוריה. יוהרה ושנאה

   2. כנראה שטייסים ניחנו באינסטינקטים של חתול ומוח של דג זהב.
    לך תלמד קצת על עילת הסבירות ועל המהפיכה המשפטית שעשה אהרון ברק.

 2. ההפגנות האלו זאת שטיפת מוח הזויה שארגנו מאות עמותות השמאל. אבל יצא מזה משהו טוב הבנו מי שולט באופן *בלתי סביר* על חיינו וברגע שלא נותנים להם בלעדיות באקדמיה במשפט בתקשורת – הם משתוללים ומאיימים לשרוף את המועדון. ערוץ 14 – לסגור. כל חקיקה להפרדת רשויות והפסקת שלטון דיקטטורת בגצ – לבטל. כל שינוי בשטיפת המוח ההומניסטית ונגד זהות יהודית – זאת הדתה, לפסול מיד.
  הבנו הכל חברים יקרים.. לכם מותר לסגור צמתים, את הימין מרחירים בצו מנהלי ומעצר לשבוע מידית.

 3. יש להקים הסתדרות חדשה המאגדת בתוכה אך ורק מתנגדי ההפיכה המשטרית.יש לכך מספר חודשי פגרה של כנסת המפגרים.ולאחר מכן להשבית את בתי החולים והמרפאות.את בתי המשפט על ידי עורכי הדין.ואת שאר המשק התומך במפגינים נגד ממשלת הצדון הזו.

  1. רק השביתות יעזרו רק ההסתדרות יכולה לתת פתרון הולם להשתוללות של הקואליציה והחרדים.אין דרך אחרת.

 4. לשבות, לסגור נתב”ג? זה יאחד את כל ישראל …נגד ההסתדרות. לא יסולח חוץ מזה שזה לא יעזור ובכלל לא כל הדיון לא קשור לאחריות ההסתדרות. נמאסה עלינו ההסתדרות הזו. להקים איגוד עובדים שתדאג לעובדים במקום פוליטיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *