חברת התעופה היינאן צפויה להחזיר את הטיסות הישירות מתל אביב לעיר שנזן בחודש ספטמבר הקרוב. סה״כ תפעיל החברה טיסות לשלושה יעדים שונים בסין ותציע טיסות המשך ליעדי פנים בסין ובאסיה.

היינאן מודיעה כי תפעיל קו טיסות ישיר מתל אביב לשנזן החל מחודש מחודש ספטמבר הקרוב. חברת התעופה הסינית צפויה להפעיל שתי טיסות שבועיות ליעד זה בימים שלישי ושישי החל מה-15.9. הטיסות מתל אביב צפויות להמריא אביב בשעה 13:40 ולנחות בשנזן בשעה 05:00 בבוקר (זמן מקומי) לאחר 10:20 שעות טיסה. הטיסות יופעלו במטוסי בואינג 787-9 דרימליינר והן יטוסו בנתיב החדש והמקוצר מעל סעודיה ועומאן. מחירי הטיסות יחלו ב-1,514$ במחלקת תיירים ו-5,250$ במחלקת עסקים.

כפי שפרסמנו כאן בחדשות תעופה, בחודש נובמבר 2022 הודיעה חברת התעופה הסינית על חזרה לפעילות בישראל עם השקת טיסה שבועית אחת ישירה מתל אביב לשנז׳ן כבר באותו חודש. מאז כבר הוסיפה החברה קווי טיסה ישירים מתל אביב לבייג׳ינג ושגנחאי אך הפסיקה את הקו לשנז׳ן בינואר 2023. כעת הוא צפוי לחזור לפעול והטיסות לשנזן יצאו לדרך עשרה חודשים לאחר שובה של החברה לישראל.

כיום מפעילה היינאן שתי טיסות שבועיות לבייג׳ינג בימים ראשון ורביעי במטוסי בואינג 787 דרימליינר או איירבוס A330. כמו כן מפעילה שתי טיסות שבועיות ישירות לשנגחאי בימים שלישי וחמישי במטוסי דרימליינר. בעבר הודיעה גם על כך שתפעיל טיסות ישירות מתל אביב לשנזן, תכנית שלא יצאה לפועל. בתוספת הטיסות החדשות תפעיל החברה סה״כ 6 טיסות שבועיות. על פי הדו״חות של נתב״ג, בחודש יוני האחרון הטיסה החברה 4,281 נוסעים מ/אל ישראל. בשנת 2019, טרום מגפת הקורונה, הטיסה החברה מ/אל ישראל 154,646 נוסעים.

החברה, הרביעית בגודלה בסין, התחילה לפעול בישראל בשנת 2016, אך השהתה לחלוטין את פעילותה בארץ בפברואר 2020 לאחר התפרצות משבר הקורונה העולמי. אחרי בייג׳ינג ושנחאי, כעת מוסיפה החברה גם טיסות ישירות לשנזן.

הוספת הטיסות מתאפשרת בין היתר בזכות הסרת מגבלות הקורונה בסין בחודש אפריל, כולל הדרישה לבדיקת קורונה לנכנסים לסין. כיום נדרשים הנוסעים לסין בהצהרת בריאות בלבד. במקביל, בהיינאן צופים כי סין תוסיף בקרוב את ישראל לרשימת המדינות המאושרות לביקור של קבוצות תיירים סינים. שנזן, המכונה ״עמק הסיליקון הסיני״ מהווה מרכז עיסקי וטכנולוגי משמעותי מאוד בסין. סמיכות העיר לגואנז׳ו – מרכז הייצור העולמי – ולהונג קונג, הופכת אותה ליעד חשוב מאוד עבור חברת התעופה.

מנכ״ל האינאן אירליינס ישראל אנדי וויי מסר: ״אנו נרגשים מאוד להכריז על פתיחת קו נוסף לסין – תל אביב-שנזן. השוק הישראלי עלה על כל הציפיות שלנו בימים שלפני הקורונה ואנו משוכנעים שפתיחת הקו לשנזן הסמוכה לגואנז׳ו, לצד הסרת מגבלות הקורונה בסין, תשיב את התיירים ואנשי העסקים הסינים לישראל, ואת הישראלים לסין. אנו ערוכים לספק לנוסעים את השרות הטוב ביותר ומצפים לטיסתנו הראשונה לשנזן, בירתה הטכנולוגית של סין, ב- 15.9. אנו גאים להנגיש לנוסע הישראלי את סין כולה עם טיסות ההמשך שלנו ומציעים פתרונות מדהימים להמשכים ליעדים רבים באסיה בהם טוקיו ובנגקוק.״