ארקיע מודיעה היום כי חתמה על הסכם עם לשכת התיירות של מרוקו לקידום שיתוף פעולה לקידום יעדי תיירות חדשים במדינה לקהל הישראל. כחלק מההסכם הודיעה ארקיע על פתיחת קו חדש לראשונה מתל אביב לאיסווירה.

הטיסות מתל אביב לאיסווירה יחלו בחודש אוקטובר, ויצאו מישראל בימי ראשון. ארקיע תאפשר לשלב בין יציאות/חזרות מאיסאווירה ולמרקש. על פי ארקיע, מחירי הטיסות יחלו ב-199$ לכיוון. כמו כן תציע החברה חבילות נופש הכוללות כרטיסי כניסה לפסטיבלי מוזיקה בחודש אוקטובר וטיולים מאורגנים בין 4-9 לילות, שישלבו בין מרקש לאיסווירה החל מ-999$ לאדם.

בארקיע לא ציינו בהודעתם האם הטיסות יבוצעו במטוסי האיירבוס A321 או במטוסי חכורים שיופעלו על ידי חברות תעופה זרות. ארקיע מחזיקה כיום ב-2 מטוסי איירבוס A321LR (טווח מוגדל) עם טווח של 7,400 ק״מ. בנוסף מחזיקה החבר ה 3 מטוסי אמבראר 195 עם טווח של כ-4,200 ק״מ. בנוסף, כדי להפעיל את לוח הטיסות המלא שלה חוכרת ארקיע מטוסים מחברת התעופה Smartwings הצ׳כית שמפעילה את הטיסות עבור ארקיע.

איסאווירה היא עיר נמל ואתר נופש על החוף של מרוקו. העיר העתיקה שלה מוגנת על ידי חומות מהמאה ה-18 שתוכננו על ידי מהנדסים אירופאים. העיר צוברת תאוצה כיעד תיירותי, והיא פופולרית בקרב העוסקים בגלישת רוח. איסאווירה משלבת היסטוריה, חופים, ומורשת עתיקת יומין של מרוקו, ובשנים האחרונות הפכה למרכז תרבות, פסטיבלים ואירועים תרבותיים. באיסאווירה מורשת יהודית וכתבי קודש יהודיים.

ארקיע התחילה לאחרונה להפעיל טיסות ישירות מתל אביב לאיביזה. כמו כן, הודיעה החברה על כוונתה לפתוח קו טיסה ישיר לגואה שבהודו החל מנובמבר וכן הודיעה על כוונתה להפעיל טיסות ישירות מתל אביב לסרי לנקה, מהלך שלא ברור אם ומתי יצא לפועל.