בשבוע שעברה התקיים אירוע קבלת פנים של אחת מחברות התעופה המסקרנות בעולם התעופה כרגע – חברת Global Airlines. במסגרת האירוע הודיעה החברה על שותפות עם אמריקן אקספרס.

למי שלא עקב, חברת התעופה גלובאל איירליינס היא חברת סטארט אפ בריטית שמתכוונת להפעיל טיסות טראנס אטנלנטיות ישירות, תחילה בין לונדון לארה״ב. החברה הפכה לאחת המסקרנות בענף עם ההודעה על כך שבכוונתה לפעול באמצעות צי מטוסי איירבוס A380 בלבד. מטוסי הסופרג׳מבו מציעים קיבולת נוסעים גבוהה במיוחד ולרוב חוויית נוסע ברמה גבוהה, אך עלויות תפעול גבוהות. וזו למעשה חברת התעופה הראשונה שמתחילה את פעילותה עם מטוסים אלו, והחברה הראשונה מזה תקופה ארוכה שרוכשת מטוסים מדגם זה.

מייסד חברת גלובל איירליינס עם מטוס A380 של החברה
מייסד חברת גלובל איירליינס עם מטוס A380 של החברה

ביום חמישי האחרון ארחה החברה אירוע קבלת פנים בסוהו האוס בלונדון. לאירוע הגיעו כ-200 אורחים ביניהם אנשי תקשורת, משקיעים, שותפים של החברה ואנשי מקצוע מתחום התעופה. כדי להדגיש את כוונתה של החברה לפעול כחברת פרימיום, במסגרת האירוע חולקו ערכות נוחות יוקרתיות עם מוצרי טיפוח של מותגי יוקרה שונים.

במסגרת האירוע הודיעה חברת גלובאל איירליינס כי מחזיקי כרטיס אשראי אמריקן אקספרס יהיו הראשונים שיוכלו להזמין כרטיס טיסה בטיסות של החברה, בכל המחלקות (ראשונה, עסקים ותיירים). לפי הצהרה זו ומידע קודם, נראה כי החברה זנחה את הרעיון של מחלקת תיירים פרימיום, למרות הפופולאריות שלה בשנים האחרונות. כמו כן, מחזיקי אשראי אמריקן אקספרס יוכלו לרכוש כרטיסי טיסה ושדרוגים מחברת גלובאל איירליינס באמצעות נקודות המועדון שלהם.

חברת גלובל איירליינס היא חברת תעופה בריטית שהוקמה בשנת 2021 על ידי ג’יימס אסקווית’ וצפויה לפעול משדה התעופה לונדון גטוויק. גלובל שואפת להתחיל להפעיל טיסות טראנס אטלנטיות מלונדון לניו יורק ולוס אנג’לס כבר באביב 2024, תוך שימוש בצי המבוסס על מטוסי איירבוס A380 בלבד. בתחילת חודש יולי הודיעה החברה בצעד נועז על רכש של שלושה מטוסי איירבוס A380, זמן קצר לאחר שהודיעה על רכישת מטוס סופרג’מבו ראשון.

בימים אלו נערכת חברת הסטארט אפ הבריטית עם תוכניות לשיפוץ והחזרה לשירות של מטוסי הענק שרכשה. מהמידע המועט שקיים באתר החברה, עולה כי מטוסי הסופרג׳מבו של החברה צפויים להכיל 471 מושבים, כאשר כרגע מצויינות 3 מחלקות שירות בלבד: מחלקה ראשונה, עסקים ותיירים. החברה נערכית להציע שירותי פרימיום יוקרתיים במיוחד, שככל הנראה יכללו סוויטות פרטיות במחלקה ראשונה ובר.

באתר החברה מצוין כי הייחודית של גלובל איירליינס תהיה בכך שהחברה תעשה דברים אחרת ומבטיחה ״מהפכה״ בטיסות המסחריות. בתוך כך מציינים בחברה כיצד נוסעים סובלים כיום מתורי אבטחה ארוכים, איחורים בטיסות, אובדן מזוודות, אוכל בלתי אכיל ושירות לקוחות לקוי. בחברה מציינים שהם מתכוונים להשתחרר מפרדיגמות התעופה הרגילות. כרגע מדובר בעיקר בהבטחות ריקות, שכן בחברה לא מציינים כיצד הם מתכננים להתמודד עם כל סוגייה, במיוחד ביחס לסוגיות שיש לחברת תעופה מעט שליטה עליהן כמו תורי אבטחה בשדה.

תגובה
  1. מה כל כך מעניין אתכם בפלופ הזה? מה “הכי מסקרן בעולם” בחברת תעופה שעוד לא הוציאה טיסה אחת, שכל הקונספט התיאורטי שלה בנוי על מטוסים זללני דלק שהושלכו כמעט לגרוטאות ושקשה למלא אותם בנוסעים ובמטען ולהפוך אותם לריווחיים, חברה שלא הוכיחה כלום מבחינת שירות, אמינות, בטיחות…. בחייכם, זה לא מקצועי.

    1. לדעתי האישית חברה שרכשה 4 מטוסי A380 עוד לפני הטיסה הראשונה היא מסקרנת מאוד, לא משנה מה תהיה התוצאה

Comments are closed.