צוותי הביטחון בשדה התעופה של ברצלונה (BCN) הודיעו על שביתה שלא מוגבלת בזמן החל מיום חמישי הבא (10 אוגוסט). בזמן השביתות צפויים שיבושים ועיכובים בעיקר לנוסעים היוצאים.

השביתות בשדה התעופה בברצלונה יתקיימו בעיקר בימים העמוסים של סופי השבוע, החל מיום חמישי ועד שנה בבוקר. צוותי הביטחון צפויים לקיים שיבושים בעיקר בימי סוף השבוע ובעיקר בשעות העמוסות, כאשר קונקרטית הודיעו עובד הביטחון כי ישבשו את הפעילות בשלוש מסגרות זמן :04:00-07:00 בבוקר, לאחר מכן בין השעות 09:00-11:00 ובנוסף בשעות אחה״צ- ערב, בין 16:00-20:00.

השביתה צפויה להשפיע בעיקר על הנוסעים היוצאים מברצלונה, או הנוסעים בטיסות המשך דרך ברצלונה, שכן הם אלו שעוברים תהליכי ביטחון. בין תל אביב לברצלונה מופעלות עד 6 טיסות יומיות על ידי אל על, ארקיע, ישראייר, בלו בירד, וולינג וחברת האולטרה לואו קוסט וויז אייר שהשיקה טיסות לברצלונה בשנה שעברה.

ועד עובדי הביטחון שמייצג את העובדים בשדה הודיע על השביתה בשל טענות לניצול העובדים על ידי הרשויות ו״הפרת הסכמים״. העובדים טענו כי לא מתחשבים בזכות שלהם להפסקות וכן לקשר עם המשפחות שלהם. בנוסף דורשים העובדים מהארגון לשלם את דמי החנייה או לארגן חנייה ללא עלות וכן בונוס חודשי של 50 יורו עבור המאבטחים שמדברים מספר שפות. כמו כן דורשים העובדים לקבל שני סופי שבוע חופשיים בכל חודש.

השביתה מגיעה בעונת הקיץ המבוקשת, במהלכה שדות התעופה בעולם גם כך סובלים מעומסים ותורים מתארכים.

לטסים לברצלונה ובכלל, מומלץ מאוד לבדוק את סטאטוס הטיסה שלכם לפני היציאה לשדה, גם באתר חברת התעופה וגם באתר של שדה התעופה ממנו אתם טסים. ככה תקטינו את הסיכוי שלכם לגלות על ביטול או שינוי בזמני הטיסה רק לאחר שתגיעו לשדה. כמו כן, אם אתם ממריאים בשעות של השיבושים, נסו להגיע מעט מוקדם יותר כדי להשלים את תהליך הבידוק מספיק זמן לפני הטיסה. כמו כן, במידה ואתם טסים עם טרולי בלבד, וודאו כי אתם עושים צ׳ק אין באתר חברת התעופה ומקבלים כרטיס עלייה למטוס למייל. כך תוכלו לדלג את תהליך הצ׳ק אין בשדה ולגשת ישירות לבידוק הביטחוני.