טייסים של חברת לופטהנזה שהתבקשו להסיט את כיוון הטיסה שלהם מהיעד המקורי החליטו להשאיר מזכרת בשמי איטליה בצורת איבר מין גברי באורך של 24 ק״מ.

טיסת לופטהנזה LH306 בתאריך ה-28 ביולי תוכננה לטוס מפרנקפורט לסיציליה במטוס איירבוס A321. עם זאת, במהלך הטיסה התבקשו הטייסים להסיט את הטיסה לנחיתה במלטה הקרובה. למי שלא עקב אחרי החדשות בימים האחרונים, שריפות פקדו מספר אזורים באיטליה וגם שדה התעופה של קטאניה נאבק בשריפה בטרמינל הטיסות הראשי שלו, מה שגרם לשיבושים בפעילות השדה.

מקרי או בכוונה? הדפוס שהשאירו טייסי לופטהנזה בשמי איטליה
מקרי או בכוונה? הדפוס שהשאירו טייסי לופטהנזה בשמי איטליה

על פי נתוני אתר Flightradar24,  לאחר ההסטה החלו הטייסים מעגלי המתנה לא שגרתיים לחופי איטליה. לאחר 20 דקות של טיסה התברר כי הטייסים טסו בתבנית שנראית כמו איבר מין גברי. לאחר שהשלימו את מלאכתם, הטיסה חזרה לטוס לעבר שדה התעופה בקאטניה בניסיון גישה נוסף לנחיתה שככל הנראה לא צלח. אז המשיכה הטיסה לטוס מעל קטאניה בדרכה למלטה, שם היא נחתה כ-35 דקות לאחר מכן. על פי נתוני רדאר הטיסות, לאחר כשעה ועשר דקות בשדה התעופה במלטה, המריא המטוס שוב ונחת בהצלחה בשדה התעופה בקטאניה.

נכון לעכשיו לא ברור האם צוות הטיסה יצר את הצורה המדוברת בכוונה תחילה, וכנראה שגם אף פעם לא נדע. במענה לשאלות של עיתונאים נמנעה לופטהנזה כצפוי ממענה לשאלה בנוגע לדפוס הטיסה הייחודי. במקום זאת ציינו בלופטהנזה כי משטר הרוחות באותה נקודת זמן לא אפשרה נחיתה בשדה התעופה בקטאניה. כמו כן, הוסיפו כי הקפטן נאלץ לבצע את מעגלי ההמתנה לפני ניסיון נחיתה נוסף שלא צלח. לאחר מכן הטיסה המשיכה למלטה, עברה תדלוק וחזרה לנחיתה בקטאניה מכיוון שונה.

גם בחיל האוויר אמריקאי: ציור של איבר מין גברי לחופי סוריה
גם בחיל האוויר אמריקאי: ציור של איבר מין גברי לכיוון סוריה

זו לא הפעם הראשונה שטייסים יוצרים דפוסי טיסה דומים בשמיים. במקרה אולי הכי מדובר ציירו טייסים של מטוס תדלוק של חיל האוויר האמריקני גם כן צורת איבר מין ליד העיר הסורית לטקיה שם יש לרוסיה בסיס צבאי ימי. גורמים בחיל האוויר לאחר מכן התעקשו שזה מקרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *