משטרת ישראל הודיעה היום כי בפעולה משותפת עם רשות שדות התעופה עיכבו שוטרי מרחב נתב”ג לחקירה מספר נהגי הסעות המעורבים עפ”י החשד בגרימת נזק לתשתיות נתב”ג, גניבה והתחמקות מתשלום במחסומי החניונים בטרמינל.

במשטרה וברשות שדות התעופה החליטו יחד עם להגביר את האכיפת על עבירות תעבורה המבוצעות בנתב״ג, כאשר ניתן דגש על נוסעים שנכנסים לנתב״ג ומתחמקים משתלום על חנייה במגוון דרכים. המשטרה ורש״ת הודיעו כי מיקוד האכיפה נועד לצמצם תופעות בריונות ומיצוי הדין עם אותם פורעי חוק, כאשר ביניהם כאמור כאלה שהתחמקו מתשלומי חניה בסכומים מצטברים של אלפי שקלים לכל נהג.

לאחרונה קיים מפקד מחוז מרכז – ניצב אבי ביטון, דיון עם מנהלי רשות שדות התעופה (רש”ת), במטרה לקדם את אכיפה יזומה בגזרת מרחב נתב”ג, שתאפשר אכיפה אפקטיבית כנגד תופעות פליליות ותעבורתיות המבוצעות ע”י נהגי הסעות, במטרה לשמור על בטחון ציבור הנוסעים ורכושם.

בלשי יחידת המשטרה המיוחדת 747 של מרחב נתב”ג, בשיתוף פעולה עם מערכי הסיור והתנועה ומערך הביטחון של רש”ת, הציגו בפני מפקד המחוז את התופעות, אופן הפעלת צוותי האכיפה המשולבים באופן סמוי וגלוי, לצד הפעלת אמצעים טכנולוגיים לתיעוד העבירות במישור הפלילי, לרבות עבירות אלימות, רכוש, עושק ותנועה.