בשבוע שעבר הציגה חברת התעופה אייר אינדיה מיתוג חדש לחלוטין, כולל עיצוב חדש למטוסי החברה. זאת כחלק ממהפך שמבצעים הבעלים החדשים של החברה, עם יעד שאפתני להפוך את אייר אינדיה לאחת מחמש חברות התעופה המובילות בעולם.

עיצוב חדש למטוסי חברת אייר אינדיה
עיצוב חדש למטוסי חברת אייר אינדיה

פלטת הצבעים החדשים של מותג אייר אינדיה כוללת צבעי אדום, סגול וזהב. בקדמת המטוס יוטבע שם החברה בגופן חדש שפותח בהתאמה אישית וקיבל את השם “Air India Sans”. המטוס הראשון שיקבל את העיצוב החדש יהיה מטוס האיירבוס A350 הראשון שהזמינה אייר אינדיה, שצפוי להכנס לשירות בדצמבר 2023. חלק מהמאפיינים הייחודים שקיבלו המטוסים כולל צביעת מנועים בצבע אדום וכיתוב Air India בבטן המטוס.

הלוגו החדש של אייר אינדיה
הלוגו החדש של אייר אינדיה

עוד תחום שבו אייר אינדיה זקוקה לחידוש משמעותי הוא פנים המטוסים. בתוך כך הציג מנכ״ל אייר אינדיה בסרטון של שתי דקות הצצה ראשונה לעיצוב ומושבים חדשים במחלקה הראשונה ומחלקת עסקים במטוסי הבואינג 777-300ER של החברה. אייר אינדיה כבר הודיעה על תכנית לשיפוץ פנים המטוסים שלה בעלות של כ-400 מיליון דולר.

בסרטון ניתן לראות מחלקה ראשונה יוקרתית במיוחד, עם סוויטות פרטיות ומרווחות לכל נוסע, עם מחיצות נגללות שמאפשרות פרטיות או נסיעה בזוג. כמו כן, ניתן לראות מחלקת עסקים גם היא יוקרתית למדי שגם היא כוללת סוויטות פרטיות עם דלת נגללת לכל נוסע. כמו כן הציגה החברה בסרטון לראשונה מחלקת תיירים פרימיום ייעודית לחברה. בשתי מחלקות היוקרה תהיה אפשרות להטענה אלחוטית של מכשירים ניידים.

מטוס ה-777 הראשון צפוי לפעול עם המחלקות החדשות בחציון השני של שנת 2024. התקנה המחלקות החדשות בכל צי המטוסים רחבי הגוף של החברה שכולל 43 מטוסים צפוי לקחת זמן מה. לאור זאת והצורך במחלקות מודרניות, מנכ״ל אייר אינדיה הודיע כי החברה צפויה לחכור ולקנות 25 מטוסים רחבים גוף שכבר מותקנות בהם מחלקות מודרניות, שישה מתוכם כבר נמצאים בשימוש.

אייר אינדיה הודיעה כי עד מרץ 2024, שליש מהמטוסים רחבי הגוף של החברה צפויים להכיל מחלקות מודרניות. כמו כן, כל הצי צפוי לעבור חידוש תוך שנתיים וחצי. כחלק מהשדרוג ייקבלו המטוסים גם מערכת מולטימדיה חדשה עם אלפי תכנים חדשים.

כזכור, אייר אינדיה הודיעה לא מזמן על אחת מעסקאות רכש המטוסים הגדולות בהיסטוריה עם רכש של 470 מטוסים מאיירבוס ובואינג בעסקה שמחיר המחירון שלה עומד על כ-70 מיליארד דולר. אספקת המטוסים החדשים צפויה להתחיל בנובמבר השנה.

כחלק מההודעה על המותג החדש הודיעה אייר אינדיה על מספר צעדים נוספים כולל השקת אתר אינטרנט ואפליקציה חדשים למכשירים ניידים. כמו כן, החברה תשיק עד סוף השנה מרכז שירות לקוחות חדש שיהיה זמין בכל שעות היממה בתשע שפות שונות. החברה גם צפויה להשיק עד סוף השנה תכנית נאמנות חדשה שתציע אפשרויות חדשות לצבירת ומימוש נקודות מועדון.

עוד הודיעה אייר אינדיה על השקעה בבניית טרקלינים חדשים לחלוטין בנמלי התעופה של דלהי וניו יורק JFK, זאת לאחר שהודיעה החברה של הרחבת רשת הטרקלינים הבינ״ל. כיום נחשבים הטרקלינים של אייר אינדיה ברמה נמוכה מאוד.

כבר אין ספק שהרכישה של אייר אינדיה על ידי חברת טאטא הובילה למהפך משמעותי בכל הצעת הערך של החברה. בזכות ההשקעה והצעדים האחרונים, ניתן להעריך שבשנים הקרובות תשתפר משמעותית התדמית של החברה, ששואפת כאמור להכנס לרשימת חמשת החברות המובילות בעולם.