אל על מודיעה היום כי על רקע הביקוש הגבוה לקו העונתי שיחל לפעול בספטמבר הקרוב, היא תחל להפעיל טיסות סדירות לפורט לודרדייל (פלורידה) החל מאפריל 2024. מכירת הכרטיסים החלה היום.

אל על מוסיפה יעד טיסה שישי בארה״ב. החברה תפעיל שתי טיסות שבועיות סדירות מתל אביב לפורט לודרדייל החל ב-15 באפריל 2024, כשבוע לפני חג הפסח. הטיסות יצאו בימים שני ושישי, כאשר טיסות החזור מפורט-לודרדייל לתל אביב יצאו בימים שני ומוצ”ש. לפי מערכת ההזמנות, זמן הטיסה עומד כרגע על 13:15 שעות בטיסת ההלוך ו-12:00 שעות בחזור.

טיסות אלו יתווספו לחמש טיסות שבועיות למיאמי, בימים ראשון, שני, שלישי, רביעי וחמישי, כך שסה״כ עם הקו החדש לפורט-לודרדייל תפעיל אל על 7 טיסות שבועיות למדינת פלורידה. כל הטיסות לפלורידה וממנה, כמו כל הטיסות של אל על לארה״ב, יבוצעו באמצעות מטוסי הבואינג 787 דרימליינר עם שלוש מחלקות שירות: תיירים, פרימיום ועסקים.

כזכור, אל על הודיעה כי תפעיל טיסות עונתיות לפורט-לודרדייל בחודשים ספטמבר-אוקטובר 2023, כמענה עונתי לביקוש הגבוה לטיסות בעונת החגים בישראל, כאשר טיסת הבכורה ליעד תתקיים ב-13 בספטמבר 2023. כעת מודיעים באל על כי החל באפריל 2024 יחלו גם טיסות סדירות ליעד זה.

מבדיקה שלנו במערכת ההזמנות עולה כי מחירי הטיסות לחודש אפריל מתחילים כרגע באזור ה-1,180$, סכום גבוה יחסית לטיסות לצפון אמריקה. עם זאת, נראה שתהיה תחרות מועטה יחסית מול אל על, שתהיה החברה היחידה להציע טיסות לפורט לודרדייל שאורכות פחות מ-17 שעות. כמו כן, נכון לעכשיו גם מי שיסכים להתפשר על זמן טיסה ארוך יותר עם קונקשן יימצא שטיסות אלו מוצעות, נכון לעכשיו, במחירים גבוהים מאלו של אל על ומתחילים באזור ה-1,200$ לטיסה עם קונקשן קצר בארה״ב.

העיר פורט-לודרדייל הממוקמת בדרום פלורידה, נחשבת לעיר תיירות ונופש מבוקשת בארה”ב, ואף מכונה “ונציה של אמריקה”, בשל תעלות המים שחוצות אותה. פורט-לודרדייל משמשת כנקודת יציאה לקרוזים ולטיסות המשך לקאריביים ולדרום אמריקה.

כזכור, אל על בוחנת כחלק מהתכנית האסטרטגית שלה אפשרות להוסיף יעדים נוספים בארה״ב כמו סיאטל או וושינגטון. הדבר תלוי ככל הנראה בין היתר בקבלת מטוסי הדרימליינר הנוספים שהחברה הזמינה, כפי שפרסמנו לאחרונה.

לדברי שלומי זפרני, סמנכ”ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על: “כחלק מהתוכנית האסטרטגית של אל על לחיזוק הנוכחות שלנו בשוק צפון אמריקה וכמענה לביקושים, אנו מוסיפים יעד נוסף לארה״ב, השישי במספר והיעד השני במדינת פלורידה, ארה״ב. זאת, בנוסף להסכם שיתוף הפעולה שחתמנו לאחרונה עם ענקית התעופה ׳דלתא׳, במסגרתו לקוחות שתי החברות יוכלו ליהנות מטיסות ישירות וטיסות המשך למגוון יעדים מארה״ב ואליה – הכל כחלק מהתוכנית האסטרטגית של אל על״.