גל השביתות בשדות התעופה בלונדון ממשיך עם צפי לשביתות נוספות בשדות התעופה המרכזיים בעיר, כולל הית׳רו, גטוויק ולוטון. אלפי טיסות נמצאות בסכנות לעיכובים ושיבושים.

שדה התעופה האחרון שבו הודיעו על עיצומים הוא לוטון. מאות טיסות מהשדה, במיוחד של חברת התעופה וויז אייר, נמצאת בסיכון בשל הודעה על שביתה של עובדי חברת שירותי קרקע בשדה במחאה על תנאי העסקתם. השביתה הראשונה צפויה למשך 24 שעות ב-30 באוגוסט ולאחריה צפויים גלי שביתה נוספים ב-6 בספטמבר וב-13 בספטמבר. חברת וויז אייר מפעילה עד 6 טיסות שבועיות מתל אביב לשדה לוטון, טיסות שייתכן ויושפעו מהשביתות.

במקביל הודיע ארגון העובדים המייצג את עובדי שדה התעופה הית׳רו כי פתח בהצבעה על שביתה אפשרית של עובדים בתחום הטיפול בכבודה בשדה התעופה הית׳רו. ההצבעה תעשה בקרב 170 עובדים העוסקים בטיפול כבודה של נוסעים. העובדים מתכננים את השביתה במחאה על תנאי העסקתם, בדגש על השכר שהם מקבלים.

בארגון העובדים הודיעו שההצבעה תימשך עד ה-1 בספטמבר. כמו כן כבר הודיעו כי במידה ויוחלט על שביתה, “היא תביא לעצירה מוחלטת בכל המסופים וטיפול במטען של חברת התעופה”. המשמעות היא שיבושים כבדים בשרשרת הטיפול בכבודה של הנוסעים ואפשרות לעיכובים משמעותיים במסירת מזוודות לנוסעים. ההערכות הן כי השביתות עלולות להשפיע על הנוסעים של כל חברות התעופה. שלוש חברות מפעילות טיסות מישראל לשדה התעופה לונדון הית׳רו: בריטיש איירוייז, וירג׳ין אטלנטיק ואל על עם עד 6 טיסות יומיות בין היעדים.

המהלך האחרונה מגיעה לאחר שורה ארוכה של סכסוכי עבודה בשדה. זאת לאחר ש-31 ימי שביתה שתוכננו במהלך יוני, יולי ואוגוסט בוטלו ברגע האחרון לאחר שהעובדים קיבלו הצעת שכר חדשה.

גם בנמל התעופה גטוויק צפויים שיבושים בהמשך החודש, עם שמונה ימי שביתה מתוכננים על ידי 230 עובדים. השביתה צפויה להתקיים החל מיום שישי הקרוב ה-18 באוגוסט ועד יום שני 21 באוגוסט, והיא צפויה לשבש או לעכב כ-216 טיסות ולהשפיע על 45,000 נוסעים. במידה ודרישותיהם של העובדים לא יענו, צפויה שביתה שנייה החל מיום שישי ה-25 באוגוסט עד יום שני 28 באוגוסט.

בשביתה יהיו מעורבים למעלה מ-230 עובדים של חברת שירות הקרקע רד הנדלינג וחברת ווילסון ג׳יימס. חברת שירותי הקרקע המדוברת אחראית לטיפול בחברות התעופה דלתא איירליינס, נורס אטלנטיק, טאפ וסעודיה, כך שלא צפויה השפעה על טיסות מ/אל ישראל. כיום רק חברת וויז אייר מפעילה טיסות ישירות מתל אביב לשדה התעופה גטוויק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *