שש שנים לאחר הגשת בקשה לפשיטת רגל והפסקת כל פעילות הטיסות, המותג אייר ברלין עשוי לקום לתחייה בקרוב.

חברת התעופה אייר ברלין נוסדה ב-1978 והייתה בשיא פעילותה חברת התעופה השנייה בגודלה בגרמניה עם צי של מעל ל-90 מטוסים. חברת התעופה שגשגה במשך עשרות שנים, ובשנת 2017 הפעילה גם עד 14 טיסות שבועיות לישראל עם תפוסה גבוהה במטוסים. עם זאת, לאחר תקופה ארוכה של הפסדים כספיים, אייר ברלין נאלצה להגיש בקשה לפשיטת רגל באוגוסט 2017. זאת לאחר שחברת איתיחאד האמירתית רכשה מניות בחברה בניסיון להחיות אותה.

וכעת נראה כי ייתכן והמותג אייר ברלין יקום לתחייה בעתיד. על פי דיווח של אתר simpleflying, המותג ״air berlin״ נרכש על ידי מייסד חברת שכר גרמנית בשם Sundair, מרקוס רוסלו. רכישה זו היא נקודת מפנה משמעותית עבור מותג אייר ברלין, שלמרות סגירתה של חברת התעופה, מהווה עדיין מותג גרמני מוכר מאוד ברחבי העולם. Sundair היא חברת שכר גרמנית, שהוקמה בשנת 2016, ומפעילה טיסות ליעדי נופש פופולריים, בעיקר באירופה ובאזור הים התיכון. בין היתר מפעילה החברה גם טיסות צ׳ארטר מישראל לברלין עבור חברות תעופה אחרות

לאחר ההכרזה על פשיטת הרגל של החברה היו ניסיונות שלא צלחו למכור את המותג אייר ברלין. כך יצא שחלקים מאייר ברלין כמו המטוסים והעובדים הועברו לחברות שביניהן לופטהנזה, איזי ג’ט ווירג׳ין אטלנטיק, אבל המותג אייר ברלין נותר יתום. כעת לאחר שערכו של המותג ירד משמעותית לאורך השנים, מכרז על זכויות הסימן המסחרי הובילה להעברתו לחברת הצ׳ארטרים Fly AIR41, שגם היא בבעלותו של מרקוס רוסלו. מחיר הרכישה הסופי עמד על כ-120,190 אירו בלבד, רחוק למדי ממיליוני האירו שהחברה קיוותה להשיג בתחילת תהליך פשיטת הרגל.

FLY AIR41 היא חברת תעופה צעירה שנוסדה בשנת 2021 בזאגרב, קרואטיה. החברה מבצעת טיסות נופש ושכר מטעם חברת התעופה האחות Sundair מגרמניה. FLY AIR41 מפעילה טיסות מגרמניה למספר יעדי נופש בים התיכון, בים סוף ובאיים הקנריים. לחברה צי קטן יחסית של שני מטוסי איירבוס A319 ושני איירבוס A320.

עם רכישת המותג אייר ברלין כעת יוכל רוסלו להחיות את המותג אייר ברלין. עם זאת, רוסלו הדגיש כי הוא לא צפוי לנטוש את המותג הקיים של חברת Sundair. רוסלו מחזיק כאמור במותג נוסף ופחות מבוסס בשם Fly Air41 שיוכל להפוך לחברת התעופה אייר ברלין. לחלופין, ייתכן ותוקם זרוע חדשה לחלוטין תחת חברת sundair שתקרא אייר ברלין.

בעוד כרגע יש הרבה אפשרויות וספקולציות, נראה כי טרם התקבלה החלטה סופית לגבי עתידו של המותג אייר ברלין. עם זאת, אין ספק שחזרתו האפשרית של המותג לאוויר תהיה נקודה משמעותית עבור נוסעים רבים שזוכרים את ימיה הטובים יותר של החברה.