קבוצת התעופה הבלגית Challenge Group  התחילה להפעיל מטוס בואינג 767 שעברה הסבה בתעשייה אווירית מתצורת נוסעים לתצורת מטען.

המטוס המדובר הוא מטוס 767-300 בגיל של 27.5 שנים. בשנת 1996 נכנס המטוס לשירות לראשונה אצל חברת אייר קנדה ובהמשך גם אצל חברת הבת אייר קנדה Rouge. לקראת סוף שנת 2022 החל המטוס תהליך הסבה ממטוס נוסעים למטען במסוף ההסבה של תעשייה אווירית בבלגרד. בתחילת חודש אוגוסט המריא המטוס מבלגרד ללייז׳ (בלגיה) ומאז נכנס לשירות סדיר בטיסות מטען של החברה. מאז הפעיל החברה כבר מספר טיסות בין תל אביב ללייז׳. לחברת המטענים הבלגית יש מטוס 767 נוסף שנמצא בתהליך הסבה מנוסעים למטען.

הצגת צי מטוסי ה767 הוא חלק מפרויקט גיוון הצי של קבוצת Challenge, שנועד להתאים את ההיצע של החברה לדרישות השוק ודרישות ספציפיות של לקוחות. מטוסי ה-767 יאפשרו לחברה יותר גמישות במתן מענה לצרכים של לקוחות, בדגש על מקרים בהם נדרש פתרון עם קיבולת מופחתת ביחס לזו של מטוסי ה-747. מטוסי הבואינג החדשים של החברה יהוו תוספת לצי מטוסי ה-747-400 שהיו הדומיננטיים בחברה עד כה. בשנים הקרובות צפויה החברה לקבל גם מטוסי מטען מדגמי בואינג 777.

קבוצת צ’אלנג’ כבר נערכת להמשך הפרוייקט החל מספטמבר, כאשר שני מטוסים יעברו הסבה בו-זמנית. הצי המלא של ארבעה מטוסי בואינג 767 צפוי להיות פעיל במלואו עד הרבעון הראשון של 2024.

מנכ״ל קבוצת Challenge, יוסי שוקרון, ציין יתרון נוסף של מטוסים אלו בעידן שבו שדות תעופה מגבילים פעילות של מטוסים ארבע מנועיים: “היעילות והקיימות המשופרת של מטוס זה תואמות באופן מושלם את המשימה שלנו להתמודד עם האתגרים שמציבים מגבלות מסוימות על שדות תעופה ברחבי העולם, כולל האיסור על 4 מנועים ועלייה בתקנות הנוגעות לרמת הרעש”.

אור זק, סמנכ”ל המסחר הראשי של Challenge Group, הציג את הפוטנציאל של המטוסים החדשים בהתרחבות עסקים: “הצגת ה-B767 תחולל מהפכה ביכולת שלנו לשרת טוב יותר את הלקוחות שלנו. עם קיבולת נוספת וגמישות משופרת, נוכל לצאת לשווקים חדשים, ולהעשיר את הנוכחות הגלובלית שלנו באופן משמעותי”.

קבוצת Challenge היא חברת מטענים אוויריים המציעה פתרונות לתעשיית ההובלה האווירית. הקבוצה מעסיקה למעלה מ-1,000 עובדים בשלוש חברות תעופה (Challenge Airlines IL בישראל, Challenge Airlines BE בבלגיה, Challenge Airlines MT במלטה), חטיבה מסחרית (Challenge Air Cargo) במלטה, חברת שירותי קרקע (Challenge Handling בליאז’, בלגיה), ועוד חברות בתחומי תעופה שונים. החברה שילשה את הקיבולת שלה בארבע השנים האחרונות וכעת מטפלת ב-300,000+ טון מטען בשנה.