חברת התעופה קורנדון (Corendon Airlines) תתחיל לטוס בין אמסטרדם (AMS) לקורסאו (CUR) החל מנובמבר 2023, באמצעות מטוס איירבוס A350-900 חכור מחברת הצ׳ארטרים הספרדית World2Fly. למטוס 432 מושבים, והוא בתצורה של מושבי תיירים בלבד.

מטוס A350-900 של חברת קורנדון
הדמייה של מטוס A350-900 של חברת קורנדון

עם הצגת קו הטיסות החדש, חברת התעופה בודקת קונספט חדש- אזור שלם במטוס שיוקצה להושבה של מבוגרים בלבד מגיל 16 ומעלה. חברת התעופה מציגה את האזור הזה כמיועד למטיילים ללא ילדים, ולנוסעים עסקיים שרוצים לעבוד בסביבה שקטה. חברת התעופה טוענת שלמהלך תהיה השפעה חיובית גם על הורים עם ילדים, מכיוון שהם לא יצטרכו לדאוג מכך שיפריעו לנוסעים אחרים.

איך הרעיון צפוי לעבוד? תא הנוסעים הקדמי במטוס ה-A350-900 שנמצא בין הדלתות הראשונה לשנייה יוקצה להושבה למבוגרים. סך הכל יוקצו באזור זה 102 מושבים, כולל תשעה מושבים מועדפים עם מרווח רגליים נוסף ו-93 מושבים סטנדרטיים.

בעידן שבו חברות התעופה מבססות את המודל הכלכלי שלהן על ״תוספות״, מיותר לציין שגם ההושבה באזור זה תהיה בתשלום שינוע בין 45 אירו לכיוון במושב סטנדרטי ועד 100 אירו לכיוון להושבה במושב מועדף עם מרחב רגליים נוסף.

 

כך מתאר אטילאי אוסלו, מייסד Corendon Airlines, את היוזמה הזו: “על סיפון הטיסות שלנו, אנחנו תמיד שואפים לתת מענה לצרכים השונים של הלקוחות שלנו. אנחנו גם חברת התעופה ההולנדית הראשונה שהציגה אזור למבוגרים בלבד, כדי לתת מענה למטיילים המחפשים קצת שקט במהלך הטיסה שלהם. אנו מאמינים כי יכולה להיות לכך השפעה חיובית על הורים המטיילים עם ילדים קטנים. הם יכולים ליהנות מהטיסה בלי לדאוג אם הילדים שלהם ירעישו יותר”.

קורנדון איירליינס, היא חברת תעופה טורקית שהוקמה באנטליה בשנת 2004. לקורנדון חברות בת בהולנד ומלטה וכן גם זרוע בתחום המלונאות והנופש. החברה גם מפעילה טיסות ישירות מישראל לאנטליה בודרום ודלמן ולאחרונה אף הודיעה על הפעלת טיסה ישירה מישראל לאנטליה במטוס 777 בתצורת תיירים בלבד עם מעל ל-500 מושבים בטיסה יחידה. 

חברת קורנדון היא לא הראשונה שיוזמת מהלך דומה. בשנת 2019 הודיעה ג׳אפאן איירליינס  (Japan Airlines) כי תסמן על מפת ההושבה מושבים בהם צפויים לשבת תינוקות, כך שנוסעים אחרים יוכלו לבחור מושבים מרוחקים. גם חברת התעופה היפנית אול ניפון איירוייז מציגה אייקון דומה של תינוק במפת ההושבה של הטיסות שלה לרווחת הנוסעים.

מה דעתכם על היוזמה של חברת קורנדון? מוזמנים לשתף בקהילת חדשות תעופה.

תגובה
  1. הצעה מצויינת . תינוקות בוכים ללא סוף , הופך את הטיסה לסיוט .
    רק למב צריך לשלם על זה יותר .
    אפשר להקצות מושבים לילדים במרוכז , כך שלא יפריעו לנוסעים האחרים .

Comments are closed.