בשדות התעופה בבריטניה מדווחים על עיכובים של מאות טיסות בעקבות תקלת מחשוב במערכות הבקרה האווירית במדינה. ממידע שקיבלנו עולה כי בשל התקלה נדחתה ההמראה של חלק מהטיסות משדה התעופה לונדון הית׳רו ב-5-12 שעות.

על פי אתר flightradar24, בעקבות המצב הגיע מדד העיכובים בהמראות בשדה התעופה לונדון הית׳רו לציון של 4.1, עם זמן עיכוב ממוצע של 47 דקות. כל ציון בין 3.5-5 מהווה סימן ל״בעיות משמעותיות עם עיכובים ארוכים וטיסות מבוטלות״. בשדה התעופה לוטון עומד מדד העיכובים בהמראות על 3.9 עם עיכוב ממוצע של 42 דקות. בשני שדות התעופה המצב בנחיתות דווקא אופטימי יותר עם עיכוב ממוצע של עד 5 דקות בלבד.

לוח ההמראות מלונדון הית׳רו נצבע באדום לאור העיכובים
לוח ההמראות מלונדון הית׳רו נצבע באדום לאור העיכובים

ברשות שדות התעופה הישראלית הודיעו גם כן כי בעקבות תקלה במערכת הבקרה של רשות התעופה הבריטית נוצרים עיכובים משמעותיים בנחיתת מטוסים בבריטניה. כתוצאה מכך, צפויים עיכובים בהמראות טיסות מנתב”ג לבריטניה. רשות שדות התעופה ממליצה לממריאים לבריטניה להתעדכן לגבי זמני ההמראה בחברות התעופה.

חלק מהנוסעים משדה התעופה הית׳רו כבר קיבלו הודעה על עיכובים צפויים של עד 12 שעות בזמן שהמהנדסים מנסים להתמודד עם התקלה.

דובר מטעם Nats, ארגון בקרי המרחב האווירי הלאומי, אמר: “אנו חווים כעת בעיה טכנית והחלנו הגבלות על זרימת התנועה כדי לשמור על הבטיחות. מהנדסים עובדים כדי למצוא ולאחר מכן לתקן את התקלה. אנו מתנצלים על אי הנוחות שהדבר עלול לגרום.”

בריטיש איירווייס הודיעה לנוסעים כי טיסותיה נתונות לעיכובים עקב כשל IT. דובר מטעם החברה הוסיף: “אנחנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם Nats כדי להבין את ההשפעה של בעיה טכנית שמשפיעה על המרחב האווירי של בריטניה, ונשמור את הלקוחות שלנו מעודכנים”.