טיסה של חברת התעופה בריסל איירליינס מבריסל לתל אביב נאלצה לחזור על עקבותיה בשל פגיעת ברק.

בתאריך ה-25 באוגוסט המריאה טיסת SN3289 של חברת בריסל איירליינס מבריסל לתל אביב באמצעות מטוס A320. על פי דיווחים, לאחר ההמראה ספג המטוס פגיעה ממכת ברק במהלך סופות רעמים וגשם של אותו בוקר ונאלץ לחזור לשדה התעופה בבריסל. לאור המקרה ביטלה חברת התעופה את הטיסה, ואת הטיסה שלאחר מכן (SN3290). טיסה נוספת של החברה יצאה לכיוון תל אביב יום לאחר מכן.

מסלול טיסת בריסל איירליינס שנפגעה מברק
מסלול טיסת בריסל איירליינס שנפגעה מברק

על פי אתר flightradar24, הטיסה תוכננה להמריא מבריסל בשעה 09:45 והמריאה בפועל בשעה 10:14 כשזמן ההגעה המשוער לתל אביב 15:15. כ-36 דקות לתוך הטיסה החל המטוס לסטות חזרה לעבר בריסל ולאחר מספר מעגלי המתנה באוויר, החל המטוס להנמיך גבוה לקראת נחיתה שהושלמה בהצלחה. 

המטוס שהפעיל את הטיסה היה מדגם איירבוס A320-200 בן 20.6 שנים שמשמש את חברת בריסל איירליינס מאז 2007. קודם לכן היה מהטוס בשירות החברות קונדור וטומאס קוק איירליינס.

בעוד שהרעיון של כלי טיס שנפגע מברק עשוי להישמע מדאיג, חשוב להגיד שמטוסים מודרניים מתוכננים לעמוד בפני פגיעות ברק, כאשר המטען החשמלי עובר בדרך כלל סביב החלק החיצוני של המטוס ויוצא מבלי לגרום לנזק פנימי. במקרה של טיסת בריסל איירליינס, ההחלטה לחזור לבריסל התקבלה כחלק מנהלי הרגולציה וכאמצעי זהירות. אותו מטוס חזר לשירות כבר יום למחרת בטיסה של בריסל איירליינס מבריסל ללונדון ומאז גם הפעיל טיסות לתל אביב מספר פעמים.