מחר צפויה להכנס לתוקף תוכנית הנאמנות החדשה של אל על וכחלק מההשקעה מציג מועדון הנוסע המתמיד מערכת חדשה לשדרוג מחלקה. מערכת השדרוגים החדשה תהיה זמינה לכלל חברי המועדון, ללא קשר למעמדם, אך תינתן עדיפות למעמדות היוקרה בעת ההרשמה לשדרוג – ככל שהלקוח יהיה במעמד גבוה יותר בעת ההרשמה לשדרוג, כך סיכויו להשתדרג עולים.

עיקרי השינויים והעדכונים הצפויים במסגרת התכנית החדשה:

  • כל חברי הנוסע המתמיד (בכל מעמד) יוכלו לשדרג כמעט כל כרטיס טיסה
  • השדרוג יתאפשר באמצעות נקודות בלבד או באמצעות נקודות + מזומן או באמצעות שוברי Extras
  • לקוחות ״פעילים יותר״ ייהנו מתיעדוף במערכת השדרוגים (פעילים – על בסיס מעמד או צבירת יהלומים בתקופה שלפני הטיסה)
מערכת השדרוגים החדשה של אל על
מערכת השדרוגים החדשה של אל על

ההרשמה לשדרוג תתאפשר בזירת השדרוגים באתר האינטרנט של אל על מיד לאחר רכישת כרטיס הטיסה ועד 6 שעות לפני ההמראה. ניתן יהיה לשדרג מכל מחלקת רישום, למחלקת פרימיום או עסקים, בכפוף לזמינות במחלקות רישום ייעודיות, כאשר תיעדוף הנוסעים לשדרוג ישקלל פרמטרים שונים, ובהם, בין היתר, אחזקה בכרטיס FLY CARD PREMIUM או חבר Executive ומספר היהלומים שנצברו בשנה האחרונה לפני מועד הרישום לשדרוג.

לקוח המועדון שיגיש בקשה לשדרוג יקבל את המועד הצפוי לבחינת בקשתו, כאשר בעלי מעמד גבוה או לקוחות שרכשו כרטיס במחלקה גבוהה יותר, צפויים לקבל תשובות בשלב מוקדם יותר. בנוסף, הלקוח יוכל לצבור נקודות גם על רכיב המזומן המשולם על השדרוג.

רונן גלפרין, מנכ”ל מועדון הנוסע המתמיד ופליי קארד: “תוכנית הנאמנות החדשה שאנו משיקים מציבה אותנו בשורה אחת עם תוכניות הנאמנות הטובות בעולם – היא מיטיבה עם החברי המועדון הפעילים שלנו ונותנת להם הרבה יותר. לראשונה, השדרוגים מתבצעים בצורה דיגיטלית וחדשנית. מערכת השדרוגים החדשה והייחודית בענף התעופה, מאפשרת לכל לחברי המועדון לשדרג את מושבם בצורה נוחה, מהירה ואינטואיטיבית”.

תוכנית מועדון הנוסע המתמיד החדשה

כזכור, החל ממחר תכנס התוכנית החדשה לפועל, ובתוך כך הנקודות הקיימות של חברי המועדון יוכפלו אוטומטית פי 50 כך שכל נקודה בתוקף שנצברה עד ה-31 באוגוסט תהיה שווה ל-50 נקודות בתוכנית החדשה. בצורה זו, הנקודות הותאמו לשיטת המיילים הנהוגה בעולם, באופן שייאפשר לחברי המועדון להשוות בקלות בין התוכנית של אל על לבין מועדוני חברות תעופה בינלאומיות מובילות בעולם. כמו כן, לראשונה, תוקף נקודות של חברי מועדון יהיו ללא הגבלה, לחברים פעילים.

כל נקודה שתיצבר בתוכנית החדשה, תהיה תקפה ל- 18 חודשים, כאשר תוקפה יוארך אוטומטית ב-18 חודשים נוספים בכל פעם שחבר מועדון יצבור לפחות נקודה אחת מטיסה או יחויב בכרטיס FLY CARD בסך של לפחות 5,000 ₪, בחודש אחד לפחות, במהלך תקופה זו. נקודות למעמד ייצברו במסלול נפרד באמצעות המטבע החדש “יהלומים”.

כזכור, פרסמנו לא מזמן את מחירון כרטיסי הבונוס החדש של אל על כאשר מבדיקה שלנו עולה כי בטבלאות המימוש החדשות חלה עלייה במספר הנקודות הדרושות לרכישת כרטיסי בונוס ביחס למצב הקיים, כשמאידך בוטל רכיב המזומן שהיה משמעותי למדי במיוחד ביעדים הרחוקים. כלומר, בעבור רוב הכרטיסים, תשלמו מעט יותר נקודות אך פחות מזומן.

עד היום מחירי כרטיסי בונוס של אל על שילבו רכיב של נקודות, תוספת מזומן והמיסים השונים. במסגרת המחירון החדש מחירי כרטיסי הבונוס יהיו מורכבים אך ורק מרכיב הנקודות ובתוספת מיסים. המחירון יתעדכן מידי שלושה חודשים לרכישת טיסות היוצאות מישראל שנה קדימה.

כמו כן, המועדון משיק מחשבון דיגיטלי ידידותי ונוח למשתמש, שיציג את מחירי המימוש. במערכת החדשה, הלקוח יוכל לבחור את היעד אליו הוא רוצה לטוס, את המחלקה ואת העונה, והמחשבון יציג  בפניו מחיר דיפרנציאלי עבור מחזיק כרטיס האשראי FLY CARD ועבור חברי מועדון שאינם מחזיקים בכרטיס.