אל על מודיעה היום על שירות חדש-ישן של רכישת כרטיסי טיסה למגוון יעדים באמצעות מכרזים בזירת המכירות הפומביות Bid2Fly. השירות יהיה זמין לכל לקוחות החברה ולא רק לחברי הנוסע המתמיד.

אל על משיקה היום את פלטפורמת Bid2Fly המאפשרת ללקוחות החברה להשתתף במכירות פומביות לרכישת כרטיסי טיסה למגוון יעדים בתאריכים נבחרים. בשלב הראשון, יוצעו מכירות פומביות לטיסות במחלקת תיירים.

כל מכירה פומבית תפתח לזמן קצר, במהלכו ״יתחרו״ הנוסעים על מחירי הטיסות, החל ממחיר ראשוני שנקבע על ידי אל על. תהיה אפשרות לאשר מראש תוספת תשלום עבור שדרוג סוג הכרטיס (לייט/קלאסיק) ועבור תאריכי טיסה שונים מהתאריכים המוצעים במחיר הבסיס. כמו כן, בעת הגשת ההצעה יוצגו בפני המשתתפים נתוני המכירה לרבות משך הזמן שנותר למכירה, מספר המציעים ואילו מחירים הוצעו.

הלקוחות גם יוכלו לקבוע את מספר הכרטיסים שברצונם לרכוש במסגרת ההצעה (עד לכמות המירבית שתיקבע בכל מכירה), את גובה ההצעה ואת תאריכי הטיסה מבין התאריכים שיוצגו. זאת כאשר חלק מהתאריכים יהיו בתוספת תשלום ביחס למחיר הבסיס. עד למועד סיום המכירה, ניתן יהיה לעקוב אחר מצב ההצעה שהוגשה ולשפר אותה ביחס להצעות מתחרות.

הגשת ההצעה במכירה הפומבית תהיה מחייבת ולא יהיה ניתן לבטלה לאחר שהוגשה. שינוי או ביטול כרטיסים שנרכשו במסגרת זו יהיו בהתאם לתנאי כרטיס הטיסה ובכפוף לתנאים המפורטים באתר אל על ולהוראות החוק המקומי בישראל.

עם סיום המכירה המשתתפים יקבלו הודעה על זכייתם או על אי זכייתם במכירה. הזוכים  יקבלו הודעה נוספת הכוללת את כרטיסי הטיסה. ההשתתפות במכירה הפומבית אינה כרוכה בתשלום, כך שלקוחות שלא זכו לא יחויבו בדבר.

מכרז על טיסות לברלין
מכרז על טיסות לברלין

מבדיקה ראשונית שלנו עולה כי נכון לעכשיו לפחות בחלק מהיעדים מוצע מספר מצומצם למדי של טיסות. למשל ביעד הראשון שבדקנו, ברלין, מתקיימת כרגע מכירה פומבית שתמשך בשעה הקרובה ומתחילה במחיר של 251$. במסגרת המכרז מוצעות כרגע טיסות בכל חודש אוקטובר, אך בעוד במסגרת המכרז ישנן טיסות הלוך בכל חודש אוקטובר, בחזור מוצעת טיסה יחידה ב-25 באוקטובר. למיטב הבנתנו, כרגע לא ניתן להשתתף במכרז על טיסות לכיוון אחד. עם זאת, במקרה שתיארנו מעלה, בהיעדר טיסות זמינות לכיוון אחד, ייתכן והיה הגיוני יותר להציע גם מכרז על טיסות לכיוון אחד. ליעדים אחרים יש זמינות יותר גבוה – יותר תאריכים ויותר חודשים.

עוד מכרזים שמתנהלים כרגע לדוגמא:

  • יוהנסבורג: החל מ-492$
  • לוס אנג׳לס – החל מ-757$
  • ברצלונה – החל מ-293$
  • מילאנו – החל מ-213$

התעריפים שציינו הם למכרזים על כרטיסים במחלקת Lite שכוללת טרולי בלבד. עבור כרטיסים בתעריף Classic ישנה תוספת תשלום. עוד מהבדיקה שלנו עלה שניתן להציע מחירים בקפיצות של 4$ וכן כי לא יהיה ניתן לשלם בנקודות ולפחות לפי המצב כרגע, לא נראה שיש הטבות במכרזים לחברי מועדון הנוסע המתמיד.

תהליך הגשת הצעה במכירה פומבית:

  1. נכנסים לזירת המכירות הפומביות של אל על ובוחרים את יעד הטיסה המועדף מבין האפשרויות המוצעות.
  2. בעמוד המכירה הפומבית, בוחרים את מועדי הטיסות, את מספר הנוסעים ואת המחיר שמעוניינים להציע, בהתאם לתנאי המכירה.
  3. יוצרים פרופיל משתמש או מתחברים לפרופיל משתמש קיים. מזינים את הפרטים המבוקשים באתר. כרטיס האשראי יחויב רק לאחר זכייה. ההשתתפות במכרז אינה כרוכה בתשלום.
  4. במהלך המכירה ניתן לשפר את ההצעה המוגשת.
  5. לאחר סיום המכירה הפומבית, תשלח בדוא”ל הודעת זכייה או הפסד. לזוכים  תשלח הודעת דוא”ל נוספת עם כרטיס/כרטיסי הטיסה.

יש לכם עוד שאלות על המכירות הפומביות? מוזמנים לשאול בקהילת חדשות תעופה.