טיסה של חברת הלואו קוסט וויז אייר אתמול מתל אביב ללונדון נאלצה לבצע נחיתת ביניים בסרביה לאחר כשלוש שעות טיסה. 

האירוע החריג קרה אתמול (4.9), בטיסת וויז אייר W94452 מתל אביב לשדה התעופה לונדון לוטון. הטיסה תוכננה להמריא מתל אביב בשעה 21:55 בערב ולנחות בלונדון בשעה 01:30 בלילה. בפועל המריאה הטיסה מתל אביב בשעה 23:05 לטיסה שאורכת בממוצע 4:42 שעות. על פי אתר flightradar24, לאחר 2:44 שעות החלה הטיסה לסטות מהנתיב המקורי שלה לעבר בלגרד.

לאחר כ-40 דקות נוספות נחתה הטיסה בבירת סרביה. על פי דיווחים שקיבלנו, ההחלטה על נחיתה שלא ביעד המקורי התקבלה על ידי צוות הטיסה בעקבות התפרעות של נוסע. על פי דיווחים נוספים, הנוסע תקף את אנשי הצוות ואף ניסע לפתוח את אחת מדלתות החירום בזמן הטיסה. חשוב להגיד שפתיחת דלת חירום של המטוס לא אמורה להתאפשר בפועל בגובה רב.

לאחר הנחיתה הוחלט שלא להמשיך את הטיסה מבלגרד ללונדון באותו יום, והיא צפויה לצאת רק היום (5.9). בהתאם, נאלצו כ-180 נוסעים לדאוג לעצמם להעברות משדה התעופה וללינה בבלגרד.

במקביל, נוסעים שאמורים להמריא בטיסות של חברת התעופה וויז אייר מתל אביב ללונדון היום קיבלו הודעה על שיבושים אפשריים בלוח הטיסות. עם זאת, ההודעות לא כללו עדכון קונקרטי על שינוי או ביטול של טיסות, אלא רק הפנייה למעקב אחר לוח הטיסות. כך נרשם בהודעה לנוסעים: ״אנחנו מצטערים להודיע לך שהיו שינויים בטיסה שלך W94452. אנא שים לב למידע שמסופק על ידי חברת שירותי הקרקע או הדיילים שלנו״. עם זאת, בלוח הטיסות של נתב״ג אין שינויים באותן טיסות, מה שמייצר בלבול עבור אותם נוסעים.

האירוע האחרון מעלה שוב את נושא הרשימה השחורה של נוסעים. בהיעדר רשימה קונקרטית כזו, אולי אפילו כזו שמעוגנת בחוק, כמעט ולא קיימת הרתעה כנגד נוסעים מהתפרעות על טיסות.

חברת וויז אייר מככבת ברשימת חברות התעופה הפעילות ביותר בנתב״ג. וויז אייר הייתה החברה השנייה הפעילה ביותר בנתב״ג בחודש יולי והיא לבדה הטיסה 235,230 נוסעים שהיוו 9.24% מתנועת הנוסעים בנתב״ג. בהתאם, ככל שחברה מפעילה יותר טיסות, ייתכנו יותר שיבושים בלוח הטיסות שלהן.

חשוב להגיד שמדד הדיוק הכללי של חברת וויז בחודש יולי היה לא מחמיא במיוחד. נתוני הדיוק של חברת וויז אייר UK, שמפעילה את הטיסות של החברה מבריטניה, עמד בחודש יולי על 46.9%. כלומר, יותר מחצי מהטיסות של החברה נחתו באיחור של מעל ל-15 דקות מזמן הנחיתה המתוכנן. כמו כן 5.1% מהטיסות של הזרוע הבריטית של וויז אייר בוטלו באותו חודש.

תגובת וויז אייר לאירוע: “החברה מאשרת כי טיסה מספר W9 4452 מתל אביב ללונדון נאלצה לנחות בבלגרד בשל התפרעות של אחד הנוסעים. החברה מטפלת בטיסת ההמשך של כלל הלקוחות ללונדון. בטיחות וביטחון הנוסעים והצוות הינם בראש סדר העדיפויות של החברה. החברה מצטערת על אי הנוחות שנגרמה בשל אילוץ בלתי צפוי זה.”

הייתם על הטיסה? טסים בקרוב ויש לכם שאלה? בוא להתייעץ בקהילת חדשות תעופה.

תגובה

Comments are closed.