חברות התעופה אמירייטס (איחוד האמירויות) ואייג׳יאן (יוון) הכריזו על הרחבת הסכם שיתוף הפעולה ביניהן, על ידי הוספת קו אתונה-ניו יורק (ניוארק). המשמעות היא שמעתה הלקוחות של חברת אמירייטס יוכלו להזמין דרכה כרטיס טיסה עם אייג׳יאן לאתונה, כולל מתל אביב, וטיסת המשך עם אמירייטס מאתונה לניו יורק על כרטיס יחיד. 

טיסות לניו יורק דרך אתונה עם אייג׳יאן ואמירייטס
טיסות לניו יורק דרך אתונה עם אייג׳יאן ואמירייטס

עד כה לא היה הגיוני עבור ישראלים לטוס לארה״ב עם חברת אמירייטס שכן זה דרש לטוס מזרחה כשלוש שעות לדובאי ואז מערבה כ-13 שעות לניו יורק. הסכם שיתוף הקוד החדש פותח עבור ישראלים אפשרות לטוס לניו יורק עם חברת אמירייטס בטיסות קונקשן דרך אתונה. מבדיקה שלנו עולה שכרטיסי טיסה לניו יורק בשילוב של טיסה לאתונה עם אייג׳יאן וטיסה מאתונה לניו יורק עם אמירייטס מתחילים כרגע במחיר של כ-757$.

חברת אמירייטס מפעילה כיום טיסה יומית מאתונה לניו יורק (ניוארק) בנוסף לשתי טיסות יומיות מדובאי לאתונה. הטיסות מאתונה לניו יורק מתבצעות במטוסי בואינג 777-300 עם 3 מחלקות: ראשונה, עסקים ותיירים.

עבור חלק מהנוסעים מישראל מדובר ביתרון לעומת קונקשנים אחרים באירופה שכן חלוקה הטיסות תהיה: טיסה קצרה מתל אביב לאתונה של כשעתיים ועוד טיסה ארוכה יותר מאתונה לניו יורק שתארוך כ-11 שעות עם יותר זמן לישון. עוד יתרון נוגע לאפשרות לצבור נקודות בחברת אמירייטס.

הסכם שיתוף הקוד בין אמירייטס ואייג׳יאן הושק באוגוסט 2022, ומציע ללקוחות של חברת אמירייטס לטוס לאתונה ומשם להמשיך לשמונה יעדי פנים ביוון באמצעות טיסות של חברת אייג׳יאן, תוך שימוש בכרטיס טיסה יחיד ובמדיניות כבודה אחידה. נוסעי חברת אייג׳יאן יכולים להזמין כרטיס טיסה בטיסות המופעלות על ידי אמירייטס בין אתונה לדובאי ומשם ליעדי המשך.

לחברת אמירייטס יש כיום 29 שותפי קוד ו-117 שותפים בהסכמים שונים בלמעלה מ-100 מדינות, מה שמאפשר לחברה להרחיב את רשת הטיסות שלה ולהציע טיסות ליותר מ-5,250 יעדים שהיא לא מפעילה אליהם טיסות ישירות. 

תגובה
  1. תמיד היו טיסות של אמירייטס מאתונה לניו יורק קנדי ההוספה עכשיו היא רק לניוארק.
    ולכן האימרה: “עד כה לא היה הגיוני עבור ישראלים לטוס לארה״ב עם חברת אמירייטס שכן זה דרש לטוס מזרחה כשלוש שעות לדובאי ואז מערבה כ-13 שעות לניו יורק.”-סוף ציטוט.
    פיסקה זו איננה נכונה משום שכאמור היו תמיד יכולים לטוס עם אמירייטס מאתונה לJFK בלי לטוס לדובאי

    1. ההבדל הוא שעד עכשיו היית צריך להגיע לאתונה עצמאית, מה שפחות סביר. תחת ההסכם החדש ניתן לשלב טיסה של אייג׳יאן עם אמירייטס על כרטיס אחד, גם בקו לניו יורק.

Comments are closed.