בשעות הלילה הודיעו במשרד החוץ כי נוצר קשר עם כל מנותקי הקשר הישראליים ששוהים במרוקו מאז רעידת האדמה הנוראית במדינה. במקביל הודיעו מספר חברות תעופה שפועלות בישראל על הקלות בתנאי כרטיסי הטיסה לנוסעים למרוקו.

באל על, שמפעילה טיסות ישירות מתל אביב למרקש הודיעו כי קו הטיסות למרקש פועל כסדרו. לקוחות ששוהים כרגע במרוקו ורכשו כרטיסים לטיסות חזרה לישראל הממריאות עד ה-17/9 (כולל) יוכלו להקדים את מועד הטיסה ללא עלויות וזאת על בסיס מקום פנוי.

כמו כן הודיעו באל על כי במידה ולא יהיו מקומות על טיסות אל על תסייע אל על ככל שניתן עם פתרונות בטיסות של חברות תעופה אחרות. לקוחות שרכשו טיסה למרוקו ליציאה עד ה-15.9 (כולל) ומבקשים לשנות את היעד או התאריך- יוכלו לבצע שינויים אלו ללא דמי שינוי, או לחילופין לבטל את כרטיס הטיסה לשובר כספי למימוש עתידי.

חברת ארקיע, שמפעילה טיסות ישירות למרקש וקו טיסות חדש לאיסווירה. החברה תאפשר לנוסעים שמועד טיסתם חל בין התאריכים 10.9.22 ועד 31.09.23 לשנות את מועד טיסתם בטווח של 15 יום ממועד היציאה. 

חברת התעופה הלאומית של מרוקו, רויאל אייר מארוק מפעילה טיסות ישירות מתל אביב לקזבנלקה. החברה הודיעה כי תאפשר למחזיקי כרטיסי טיסה עד ה-23 בספטמבר מ/אל מרקש ואגדיר (ישירות או עם עצירות) את האפשרות לשינוי אחד בחינם לאותו יעד בטווח של 15 יום ממועד הטיסה המקורי.

בחברת טורקיש איירליינס הודיעו כי נוסעים הרשומים לטיסות לקזבלנקה ומרקש בין ה 9.9.23 ל 23.9.23 (כולל), להזמנות שבוצעו לפני ה 8.9.23, יוכלו לבצע את השינויים הבאים, עד ה23.9.23 כולל:

  • הארכת כרטיסים: תתאפשר הארכה עד 30.10.23 (כולל) ללא דמי שינוי/הפרשים במחיר.
  • בקשות להחזר:
    • עבור נוסעים שטרם החלו את נסיעתם-ינתן החזר מלא.
    • עבור כרטיסים שנוצלו חלקית- ינתן החזר מלא לקטעי הטיסה שטרם נוצלו
  • לנוסעי עם כרטיסי טיסה בחברות זרות עם כרטיס של טורקיש איירליינס (קוד שייר)- שינוי לטיסות טורקיש איירליינס יתאפשר ללא עלות. שינוי לטיסת קוד שייר יתאפשר בתוספת הפרשי מחיר, אך ללא דמי שינוי.