בשעה האחרונה עושה את דרכו חזרה לתל אביב מטוס אל על שמפעיל את טיסת אל על LY313 בשל תקלה טכנית בטיסה.

מסלול טיסת LY313 היום מנתב״ג ללונדון לוטון
מסלול טיסת LY313 היום מנתב״ג ללונדון לוטון

טיסת LY313 תוכננה להמריא היום בשעה 16:15 מנתב״ג לשדה התעופה לונדון לוטון והמריאה בפועל בשעה 16:49. כשעה ועשרים לתוך הטיסה, כאשר המטוס נמצא בסמוך לרודוס, החלה הטיסה לפנות חזרה לכיוון תל אביב, בשל תקלה טכנית במטוס. מבין האפשרויות שעמדו בפניי צוות הטיסה, כולל נחיתה ברודוס הסמוכה, הוחלט לחזור לתל אביב שכן תיקון התקלה יתבצע ככל הנראה בצורה המהירה ביותר בבסיס החברה בנתב״ג.

לאחר כשעה ועשרה, וסה״כ כשעתיים וחצי ממהראה, נחת המטוס בנתב״ג בשעה 19:00. כעת צפוי המטוס לעבור תיקון, ככל הנראה בזמן שהנוסעים על המטוס, ולאחר מכן להמריא חזרה בדרכו ללונדון. נכון לעכשיו פורסם כי הטיסה ללונדון צפויה להמריא שוב מתל אביב בשעה 20:20 ולנחות בלוטון באזור השעה 23:06. בהקשר זה יצוין כי בשדה התעופה לוטון אין איסור לנחיתות בלילה, כך שהסיכון שהטיסה תאלץ לנחות בשדה תעופה אחר (כמו שקרה במקרים אחרים לאחרונה), נמוך יותר.

המטוס שהפעיל את הטיסה ללונדון הוא מדגם 737-800 בן 24.7 שנים (מספר רישום 4X-EKI). מדובר במטוס הותיק ביותר בצי מטוסי ה-737 של אל על, כאשר הגיל הממוצע של הצי כולו עומד על 15.6 שנים.

מאל על נמסר: ״טיסת אל על מספר LY313 שהמריאה מתל אביב לשדה התעופה לוטון שבה לשדה התעופה בן גוריון בשל תקלה טכנית בלתי צפויה. נדגיש כי לא מדובר בנחיתת חירום ובשום שלב לא נשקפה סכנה לנוסעים ולצוות. עם הנחיתה צוותי אל על יטפלו בתקלה והמטוס צפוי לשוב ולהמריא בטווח של כשעה מהנחיתה.״

תמונה: אגנס אוירינגל

תגובה
  1. מאז שיש מנהל ביביסטית ובעל חברה חרדי מברוקלין כל יום תקלה באחד ממטןסי אלעל
    ככה זה שהקשר בין הון לשלטון מחלחל גם לחברות. הכל מתפרק !!!

    1. פרס התגובה הכי מטופשת והזויה ניתן לך בזאת.

  2. חברה מלאה בתקלות וחוויה הכי לא נעימה בעולם שחוויתי בדלפק בנתב”ג .

Comments are closed.