בימים האחרונים נצפתה פעילות מוגברת של מטוס ראש הממשלה ״כנף ציון״ לאחר חודשים רבים של אחסון בבסיס חיל האוויר בנבטים. המטוס השלים כבר כ-10 טיסות רענון ביומיים, זאת ככל הנראה לקראת טיסתו המבצעית הראשונה בטיסת ראש הממשלה לוועידת האקלים בדובאי ב-21 בנובמבר.

טיסות ניסוי של מטוס ״כנף ציון״ תחת אות הקריאה ״Leader״
טיסות ניסוי של מטוס ״כנף ציון״ תחת אות הקריאה ״Leader״

תחילה המריא מטוס ראש הממשלה לכ-5 טיסות ניסוי ביום ראשון השבוע תחת אות הקריאה ״BDK01״, אות קריאה גנרי של תעשייה אווירית. היום כבר הספיק להמריא המטוס ל-6 טיסות, תחת אות הקריאה הייחודי ״LEADER״ (״מנהיג״), כולל נחיתה והמראה משדה התעופה הדרומי רמון.

לפני התרגולים האחרונים המריא המטוס בפעם האחרונה רק בחודש מאי האחרון, עם טיסות קודמות במרץ ובינואר. במאי יצא המטוס לטיסת רענון קצרה של 15 דקות בלבד בשמי הנגב, כחלק מרוטינה של שימור הכשירות של המטוס.

על פי דיווח של הכתב הצבאי איתי בלומנטל, בניגוד לטיסות הקודמות של ה- 767, מי שהטיס הפעם את המטוס, היו טייסי חיל האוויר ולא טייסים של התעשייה האווירית. זאת כשבמקביל, טס בסמוך אליו מטוס הנחשון, מטוס בקרה אווירית מעופפת עם יכולות מודיעין מתקדמות.

עוד דיווח בלומנטל כי לאחר החגים, המטוס צפוי להמריא עם צוות מלא: טייסים, דיילים ודיילות, לאיטליה לאימון אחרון, לפני הטסת בכירי המדינה ובו יתרגלו את הפעלת המטוס, שבו הותקנו מערכות הגנה מתקדמות ואמצעי תקשורת מוצפנים, עם צוות מלא לקראת הפעלתו המבצעית הראשונה.

כפי שפרסמנו בעבר, עד להשמשת המטוס ממשיכים בכירי המדינה לחכור מטוסים אזרחיים לנסיעות רשמיות. כך למשל, ממידע שהגיע לחדשות תעופה עולה כי עלות חכירת מטוס בואינג 777-200 של חברת אל על לנסיעת ראש הממשלה לפריז עמדה על כ-505,000$ֿ, לא כולל מיסי נמל והוצאות בגין אבטחה. גם נסיעת ראש הממשלה הקרובה לועידת האו״ם בארה״ב צפויה להתקיים במטוס חכור של אל על.

תמונה: TLV.SPOTTER

תגובה
  1. זהניהוה מרכז העצבים של ניהול הסדר העולמי החדש מטעם הישות הציונית?
    כנף לציון צופייה

Comments are closed.