אתמול (16.9) התרסק מטוס מטייסת האווירובטיקה של חיל האוויר האיטלקי במהלך טיסת תרגול, סמוך לעיר טורינו. התקרית הטראגית הביאה למותה של ילדה בת 5 ולכוויות קשות לאחיה בן ה-9 כאשר מכוניתם נפגעה מחלקים בוערים שנפרדו מהמטוס. על פי הדיווחים גם הוריהם של האחים סבלו מכוויות. האירוע הוביל לסגירת שדה התעופה שבטורינו לפעילות טיסות נוסעים, ובעקבות זאת הוסטו מספר טיסות לנחיתה בשדה התעופה מילאנו מלפנסה, שנמצא במרחק של כ-150 ק״מ.

טיסת ריינאייר FR5901 מתל אביב למילאנו נחתה בטורינו
טיסת ריינאייר FR5901 מתל אביב לטורינו נחתה במילאנו

לאור המקרה, גם טיסת ריינאייר FR5901 מתל אביב לטורינו אתמול נאלצה לסטות ממסלולה המקורי ולנחות בשדה התעופה מילאנו מלפנסה. על פי דיווח של נוסעים, כבר במהלך הטיסה הובטח להם כי אוטובוסים יעבירו אותם למילאנו, יעד הטיסה המקורי. עם זאת, לאחר הנחיתה גילו הנוסעים מישראל אלפי נוסעים נוספים של חברות תעופה שונות שטיסתם הוסטה מטורינו למילאנו, כאשר נציג חברות התעופה לא ידעה להעריך מתי תגיע ההסעה האלטרנטיבית ליעד. בשלב זה חלק מהנוסעים בחרו לנסוע עצמאית למילאנו באמצעות מוניות בעלויות גבוהות או באמצעות שירותי רכבות כשהם מגיעים למילאנו שעות ארוכות לאחר מועד ההגעה המקורי.

ההתרסקות ארעה במהלך אימון של טייסת המטוסים האווירובטיים של Frecce Tricolori לקראת חגיגות 100 שנים לחיל האוויר האיטלקי. דיווחים ראשוניים מצביעים על כך שייתכן כי המטוס פגע בלהקת ציפורים לאחר ההמראה. מטוס ה-MB-339 התפוצץ זמן קצר לאחר ההמראה בסביבות הצהריים, כפי שדווח על ידי ארגון כיבוי האש האיטלקי. הטייס, שהצליח להיפלט מהמטוס ולפרוס את המצנח שלו רגעים ספורים לפני ההתרסקות, מקבל כעת טיפול לכוויות בבית חולים בטורינו.

חברת ריינאייר היא חברת התעופה היחידה שמפעילה טיסות ישירות מתל אביב לטורינו. החברה מפעילה 2 טיסות שבועיות מתל אביב בימים שלישי ושבת. על פי הודעת נמל התעופה בטורינו, השדה צפוי להיפתח שוב לפעילות היום (17.9) בחצות. אם השדה אכן יפתח כמתוכנן, ככל הנראה טיסת ריינאייר המתוכננת ליום שלישי הקרוב תצא כרגיל.