על פי דיווחים בארה״ב, צילומי אבטחה משדה התעופה הבינ״ל במיאמי חשפו כי עובדי ביטחון בשדה פעלו יחד כדי לגנוב חפצים מתיקים של נוסעים בזמן שאלו עברו את תהליך הביטחון. 

סרטוני האבטחה, שפורסמו על ידי משרד התובע של מדינת פלורידה, חשפו מקרים שבהם שלושה עובדי ביטחון בשדה התעופה במיאמי פתחו תיקים והכניסו לכיסם חפצים השייכים לנוסעים לפני שהם שולחים אותם דרך מכונות סריקת הכבודה של השדה. שלושת עובדי הביטחון נעצרו בחודש ביולי.

בסרטון מעקב מה-29 ביולי נחשפו כמעט 20 דקות של קטעים שמראים את אותם עובדי ביטחון גונבים פריטים מתיקים, כולל מזומן בשווי מאות דולרים לפחות. באחד הסרטונים עובד אחד פותח כיס קטן בחזית התיק שעל המסוע. העובד שולף מהתיק הארנק ואז ממתין עד להעברת התיק לסריקה במכונת ה-CT, אז הוא מכניס את ידיו לכיס.

על פי דיווח ב-CBS, בדו”ח משטרה צוין כי שניים מהעובדים הואשמו בגניבת 600 דולר מארנק של נוסע, בזמן שהנוסע עבר את תהליך הביטחון. עוד נאמר בדו”ח כי העובדים פעלו להסיח את דעתם של הנוסעים בזמן שהם עוברים בידוק כדי לגנוב כספים מחפציהם. במהלך החקירה הוסרו האשמות מאחת העובדות לאחר שימוע ראשוני, כך שבסופו של דבר הוגשו אישומים כנגד שני עובדים בלבד.

ברשות אבטחת התחבורה של ארצות הברית (TSA) מסרו כי העובדים הושהו מתפקידם עד להשלמת החקירה והפעולות המנהליות. “חקרנו באופן אקטיבי ואגרסיבי את ההאשמות הללו על התנהגות בלתי הולמת והצגנו את הממצאים שלנו למשטרת מיאמי, ועובדים איתם בשיתוף פעולה הדוק. כל עובד שלא עומד בסטנדרטים האתיים הבסיסיים שלנו יישא באחריות”.

חשוב להגיד שמדובר במקרים חריגים מאוד והבחירה לגנוב בשדה תעופה תמוהה במיוחד, שכן עובדי ביטחון אמורים לדעת שכל נקודה בתהליך מצולמת ממספר זוויות.