אנחנו לרוב לא כותבים על תעופה צבאית, אבל למקרה הזה לא יכולנו להישאר אדישים. צבא ארה״ב פנה לעזרת הציבור בחיפוש של לא אחר ממטוס קרב F-35, לאחר התרסקות של המטוס במהלך אימון.

על פי גורמים צבאיים, מטוס קרב חמקני של חיל הנחתים האמריקאי מדגם F-35B היה מעורב בתקלה שהובילה להתרסקות המטוס ולפליטה של הטייס מתא הטייס במהלך הטיסה. על פי אותם גורמים הטייס “נפלט בשלום והועבר למרכז רפואי מקומי במצב יציב”. אותם גורמים הוסיפו כי הם עובדים לצד בסיס חיל הנחתים בבופור כדי למצוא את המטוס שהתרסק במקום לא ידוע. “צוותי תגובת חירום עדיין מנסים לאתר את ה-F-35”, אמרו גורמים רשמיים.

מאמצי החיפוש מתמקדים כרגע באזור שבין צ’רלסטון לקולומביה, בהתבסס על המיקום האחרון הידוע של מטוס ה-F-35. בהודעה הרשמית התבקשו בציבור לסייע: “הציבור מתבקש לשתף פעולה עם הרשויות הצבאיות והאזרחיות ככל שהמאמץ נמשך”, אמרו גורמים בבסיס הצבאי בצ’רלסטון. “אם יש לך מידע שעשוי לעזור לצוותי האיתור שלנו לאתר את ה-F-35, אנא התקשר למרכז המבצעים של ההגנה הבסיסית”, הוסיף הפוסט.

ברשת כמובן לא פספסו הזדמנות להפוך את הנושא לבדיחה, וגם פוליטיקאים ניצלו את ההזדמנות להתנגח. “איך לעזאזל אתה מאבד F-35?” צייצה ננסי מייס, הנציגה הרפובליקנית של אחד ממחוזות הקונגרס של דרום קרוליינה. “איך אין מכשיר מעקב ואנחנו מבקשים מהציבור למצוא מטוס ולמסור אותו?”

חשבונות אחרים פרסמו תמונות של מודעות נעדרים המציגות מטוס F-35, ותמונות של המטוס עם מכשירי מעקב, כמו ה-AirTag של אפל. צילומי מסך אחרים ששותפו באופן נרחב באינטרנט מציגים גם מודעה באיביי עבור המטוס הנעדר.

צבא ארה”ב עושה שימוש נרחב במטוסי ה-F-35 מתוצרת לוקהיד מרטין, עם יכולות חמקן מתקדמות. ה-F-35B הוא אחד הדגמים של המטוס שמשמש את חיל הנחתים האמריקאי, כמו גם את חיל האוויר הבריטי וחיל האוויר של איטליה, והייחודיות שלו היא היכולת להמריא באמצעות מרחקים קצרים מאוד, או אנכית, בדומה למסוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *