אירוע מוזר בשדה התעופה של ציריך בסוף השבוע האחרון: מטוס של חברת התעופה סוויס המריא מציריך מלא בנוסעים, רק שהכבודה של כל הנוסעים נותרה מאחור בשדה התעופה.

טיסת WK226 המופעלת על ידי SWISS המריאה מציריך לבילבאו (ספרד) בשבת של ה-9 בספטמבר בשעה 18:42, יותר משעה וחצי לאחר מועד ההמראה המקורי שתוכנן לשעה 17:10. לאור היעדר כוח אדם בשירותי הקרקע בשדה, כבודת הנוסעים לא הועמס על הטיסה שיצאה כשאף מזוודה לא הועמסה עליה. על פי הדיווחים, הטיסה יצאה במצב הזה על מנת שהמטוס יוכל לבצע את טיסת החזרה שלו לציריך לפני כניסת האיסור על טיסות לילה.

SWISS אישרה כי המטוס הופעל מטעם חברת הבת שלה אדלווייס והיו בו 111 נוסעים אך ללא מטען. הסטרייט טיימס דיווח כי דובר מטעם חברת התעופה ציין כי “היה מחסור בצוות קרקע”, אותו צוות שאמור היה להעמיס את המזוודות, מה שגם גרם ליציאת הטיסה באיחור של יותר משעה.

הדובר הדגיש כי שעה ו-16 דקות מאז מועד ההמראה המקורי המצב היה ללא שינוי ובהיעדר צוות להעמסת המזוודות, החליטו צוות הטיסה ״מסיבות מבצעיות״ להמריא ליעד ללא המטען. בהתייחס ל”סיבות מבצעיות”, הדובר הסביר כי המטוס צריך להגיע לבילבאו כדי לאסוף נוסעים ולחזור לציריך לפני ששדה התעופה נסגר לטיסות לילה. “אנו מבינים שהמצב אינו חיובי עבור האנשים המעורבים, וכמובן, אנו מצטערים על אי הנוחות“, מסר הדובר.

על פי הדיווחים, הנוסעים ציינו כי הטייס הודה במחסור בצוותי שירותי קרקע בציריך, ואמר שיש “מחסור בכוח אדם מוסמך” וכן התנצל על העיכוב בציריך. עם זאת, לטענתם הטייס לא הזכיר את ההחלטה להמריא מבלי שהתיקים שלהם יועמסו על המטוס

הסיטואציה לא נגמרה גם לאחר הנחיתה בספרד. על פי דיווח של הנוסעים, בשדה לא נכח צוות של חברת סוויס על מנת ליידע את הנוסעים על המצב. נוסעים רבים המתינו למעלה משעתיים בהמתנה לכבודה שלהם שתופיע על מסועי המזוודות בשדה עד שצוות מאיבריה הודיע ​​להם שהמטוס שלהם הגיע לבילבאו ללא כבודה על הסיפון.

“את מרבית הכבודה ניתן היה להעביר לבילבאו אתמול, יום ראשון. המטען האחרון שנותר יועבר הערב לבילבאו. אנו מבינים לעומק את התסכול והכעס של הנוסעים, במיוחד בגלל שרבים מהם נסעו לחופשה. מבחינת SWISS המצב הוא הכל חוץ ממשביע רצון. לכן אנחנו בוחנים בימים אלה את התהליכים שלנו כדי למנוע ממקרים כאלה לקרות שוב. אנחנו גם בקשר הדוק עם החברה האחראית על העמסת המטוס וטיפול בכבודה”.

חברת התעופה גם מסרה כי היא תחזיר לנוסעים “חלק מהעלויות עבור ציוד שנדרש להם בדחיפות”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *