חברת התעופה החדשה ״אייר חיפה״ מודיעה היום באופן רשמי על השקת פעילותה. החברה הודיעה כי תפעיל טיסות לואו קוסט קבועות, לאורך כל השנה, מנמל התעופה בחיפה לאילת ולמגוון יעדים באגן הים התיכון והסביבה. תחילת פעילות החברה מתוכננת למחצית השנייה של 2024.

חברת אייר חיפה תהיה חברת לואו קוסט ישראלית חדשה שתפעיל, בכפוף לסיום תהליך קבלת רישיון ההפעלה המבצעי מרשות התעופה האזרחית בשנת 2024, טיסות קבועות מנמל התעופה בחיפה לאילת וליעדים פופולריים באזור אגן הים התיכון והסביבה. על פי הודעתה של החברה, היא נמצאת בעיצומו של תהליך רישוי מבצעי על ידי רשות התעופה האזרחית, לאחר שעמדה בתנאים לקבלה של רישיון מסחרי מאת שרת התחבורה והבטיחות בדרכים. בימים האחרונים עלה לאוויר גם אתר, בינתיים מינימאלי למדי, בכתובת airhaifa.com.

אייר חיפה הודיעה כי תציע מחירים זולים ואטרקטיביים בתדירות גבוהה לאורך היממה ובכל עונות השנה. בכוונת החברה למנף את היתרונות של נמל התעופה הבינ״ל בחיפה, כשהם מתייחסים לטרמינל ״בוטיק״ שקיים בשדה. החברה שמה דגש על האפשרות לחסכון בהוצאות הנסיעה עם חניון ״חנה וטוס״ סמוך ללא עלות וכן קיצור זמני ההמתנה, שכן שדה התעופה בחיפה קטן ויעיל יותר. כמו כן באייר חיפה הודיעו כי הקמת חברת התעופה תייצר מקומות תעסוקה חדשים, תתרום לפיתוח הכלכלה ותחבר את אזור הצפון עם אילת.

באייר חיפה לא מפרסמים בשלב זה כיצד הם מתכוונים להתמודד עם האתגר המרכזי של שדה התעופה בחיפה. מדובר כמובן באורך מסלול ההמראה שעומד על כ-1300 מטר בלבד ומאפשר שימוש במגוון מטוסים מצומצם למדי.

עם זאת, באייר חיפה מציינים כי ״בשדה ישנו מסלול המראה ונחיתה המתאים להפעלת מטוסי טורבו-פרופ בעלי 70 מושבים״. על בסיס הודעה זו ניתן להעריך שהכוונה היא להפעיל מטוסי ATR שיכולים להטיס כ-72 נוסעים בתצורת מחלקת תיירים בלבד. אותם מטוסים שימשו בעבר חברות כמו ישראייר וארקיע להפעיל טיסות מחיפה עד שאלו החליטו לנטוש את השימוש באותם דגמי מטוסים.

כזכור, ישראייר ואיסתא הפעילו בקיץ האחרון פיילוט של טיסות ישירות משדה התעופה לקפריסין עם טיסות במשך 6 ימים בשבוע ללרנקה ופאפוס עד סוף חודש אוקטובר. משך הטיסה כ- 50 דקות והן מופעלות במטוסי Dash-8 חכורים עם 34 מושבים של חברת תעופה זרה בשם Universal Air Malta, שגם מפעילה את הטיסות עבור ישראייר.

חברת ״אייר חיפה״ מוקמת על-ידי קבוצת יזמים ישראלים, בראשם ניר צוק, מייסד חברת “Palo Alto Networks”, גונן אוסישקין, ליאור יבור ומיקי שטרסבורגר, מבכירי אל על לשעבר.

תגובה
  1. נו באמת. אוסישקין ושטסבורגר. שני ה״כוכבים״ לשעבר באלעל שעזבו עם הזנב בין הרגליים. אני לא הייתי קונה אצלם אפילו פיתה.

Comments are closed.