**עדכון – השביתה של פקחי התעבורה האווירית הוגדרה כלא חוקית ובוטלה**

מחר (21.9) צפויה שביתה ארצית ביוון על ידי מספר איגודי עובדים וארגונים חברתיים במחאה על חוק העבודה החדש במדינה. בקרי התנועה האווירית הודיעו כי יצטרפו לשביתה בת 24 שעות שתתחיל ב-21 בספטמבר 2023, מה שצפוי לגרום לשיבושים בטיסות במדינה.

בהצהרה שפרסמו איגוד בקרי התעבורה האווירית אישרו בארגון את הצטרפותם לשביתה. איגודים רבים מהמגזר הימי, כולל עובדי רציף, טבחים ומהנדסים, הביעו את כוונתם להצטרף לשביתה. איגוד עובדים מרכזי במדינה פרסם הצהרה המדגישה את התנגדותם להצעת חוק העבודה החדשה, שלטענתם מחייב “13 שעות עבודה ביום ו-78 שעות בשבוע”.

השביתה אמורה להתקיים בכל יוון ובהתאם להשפיע על שדות התעופה השונים במדינה. לנוסעים הצפויים לטוס מ/אל יוון ב-21 בספטמבר 2023, מומלץ לבדוק עם חברת התעופה ושדה התעופה ביעד אודות סטאטוס הטיסה. מומלץ לבדוק את מצבה של הטיסה גם בסמוך למועד הטיסה ולפני היציאה לשדה.

עם עד עשרות טיסות מדי יום מתל אביב ליעדים השונים ביוון, תתכן השפעה משמעותית גם על הנוסעים מישראל. כאמור, היות והשביתה היא של בקרי התעופה האווירית ולא של עובדי נמל תעופה מסויים, ההשפעה פוטנציאלית תורגש בכל שדות התעופה במדינה.

נכון לעכשיו טרם ידוע לנו על ביטולי טיסות מ/אל ישראל למחר, אך היקף ההשפעה של השביתה צפוי להתברר רק מחר במהלך השביתה. במקרים דומים בשדות תעופה אחרים באירופה בוטלו ונדחו עשרות טיסות, כאשר ההשפעה של השביתה מורגשת גם שעות ארוכות לאחר שהיא מסתיימת.