חברת התעופה הבריטית TUI תפעיל החל מחודש דצמבר טיסות ישירות מתל אביב לאנטוורפן (בלגיה).

חברת התעופה טוי איירוייז (TUI Airways) תפעיל שתי טיסות שבועיות בימים ראשון וחמישי לשדה התעופה באנטוורפן (ANR), שנמצאת במרחק של כשעה נסיעה מבריסל. על פי מערכת ההזמנות טיסת הבכורה תמריא ב-14 בדצמבר 2023 כאשר טיסות ההלוך ימריאו מתל אביב בימי ראשון וחמישי בשעה 16:40 וינחתו בבלגיה בשעה 21:05 (זמן מקומי) אחרי 5:25 שעות טיסה. טיסות החזור ימריאו בשעה 10:00 בבוקר וצפויות לנחות בתל אביב בשעה 15:50 (זמן מקומי) לאחר כ-4:50 שעות.

מבדיקה במערכת ההזמנות נראה כי מחירי הטיסות מתחילים בכ-130 יורו לכיוון, כלומר סה״כ כ-260 יורו לכרטיס הלוך ושוב. מדובר במחיר ממוצע לטיסה סדירה, וכן ייתכן שמדובר במחירים התחלתיים שיותאמו בהמשך בהתאם להיצע והביקוש. במחיר הבסיס יהיו זכאים הנוסעים למזוודת טרולי בלבד, במשקל של עד 10 ק״ג. תוספת של מזוודה במשקל של עד 20 ק״ג תעלה 48 יורו נוספים.

TUI Airways, הידועה בעבר בשם Thomson Airways, היא חברת תעופה בריטית כחלק מקבוצת TUI, אחת מתאגידי הנסיעות המובילים בעולם. עם מטה בלוטון, אנגליה, חברת טוי איירווייז מפעילה רשת נרחבת של טיסות, בדגש על טיסות ליעדי נופש למספר גדול של יעדים ברחבי אירופה, אפריקה, אסיה ואמריקה. כחברה המתמקד בטיסות שכר היא משרתת בעיקר יעדי נופש, ומציעה חבילות נופש הכוללות לרוב טיסות, לינה ושירותי קרקע נוספים.

קבוצת TUI היא חברת תעופה ותיירות גרמנית, כאשר הנהלת החברה יושבת בהנובר שבגרמניה. TUI היא הבעלים באופן מלא או חלקי של רשת סוכנויות נסיעות, רשתות מלונות, קווי שיט וחנויות קמעונאיות וכן חמש חברות תעופה אירופאיות שלהן צי מטוסי הנופש הגדול ביותר באירופה. סה״כ מחזיקה קבוצת TUI בצי של 150 מטוסים, כשהחלק הגדול מהם (102) מטוסים מדגמי 737.

אנטוורפן היא עיר נמל בבלגיה עם קהילה יהודית מהגדולות באירופה. העיר מתהדרת במרקם עשיר של היסטוריה ותרבות וכן בתואר בירת תעשיית היהלומים העולמית. רובע היהלומים בעיר, המכונה לעתים קרובות “ירושלים של הצפון”, הוא עדות לתפקיד המשמעותי שמילאה הקהילה היהודית בסחר ביהלומים במשך למעלה ממאה שנה. בתי כנסת, מסעדות כשרות ובתי ספר יהודיים פזורים בנוף המקומי ומהווים עדות להיסטוריה היהודית העשירה של המקום. למרות שאנטוורפן ספגה נזק משמעותי במהלך מלחמת העולם השנייה, היא נבנתה מחדש ומהווה כיום מרכז תרבותי בלב אירופה.

כיום מופעלות שתי טיסות יומיות מתל אביב לבריסל על ידי חברת בראסלס איירליינס ועוד 3 טיסות שבועיות של ריינאייר מתל אביב לשרלרואה, שנמצאת מדרום לבריסל.

תגובה
  1. אני חושב המיידע מטעה , מציע לרושם הכתבה לבדוק הפרשי שעות (UTC}, ושהטיסה אורכת כ 3.5 ש , …

    1. זה נכון שטיסות ישירות לבריסל טסות בסביבות חצי שעה פחות אבל לא 3 וחצי שעות. ההפרש כנראה נובע מסוג המטוס ומהירות הטיסה. חברות זולות חוסכות על דלק וטסות יותר לאט.

  2. המרחק מבריסל לאנטוורפן כ-40 ק”מ כך שזה יותר לכיוון של חצי שעה נסיעה ולא שעה (בתנאי שלא פקוק)

Comments are closed.