פרסום ראשון בחדשות תעופה: חברת התעופה הגדולה בהודו IndiGo עושה צעדים ראשונים בדרך להפעיל לראשונה טיסות לואו קוסט ישירות מתל אביב.

חברת התעופה אינדיגו (או בשמה המשפטי InterGlobe Aviation Limited), היא חברת לואו קוסט הודית שמרכז הפעילות העיקרי שלה הוא בנמל התעופה הבינלאומי אינדירה גנדי בדלהי. זוהי חברת התעופה הגדולה ביותר בהודו לפי נוסעים וגודל צי, עם נתח שוק מקומי של 63.4% נכון ליולי 2023. נכון לאוגוסט 2023, אינדיגו מפעילה 1,900 טיסות יומיות ל-109 יעדים, הכוללים 79 יעדים מקומיים ו-30 יעדים בינלאומיים.

חברת אינדיגו הפעילה בעבר מספר טיסות שכר מתל אביב להודו בשנים 2020-2021, ובשיחות שלנו עם נציגי החברה בעבר הם הביעו נכונות להפעיל טיסות לואו קוסט ישירות מתל אביב להודו, ככל הנראה באזור שנת 2024. בחברה אף הגדירו את תל אביב כ״יעד מפתח פוטנציאלי״ להפעלת טיסות ישירות לאחר קבלת מטוסי איירבוס נוספים.

כעת נודע לחדשות תעופה כי החברה החלה להיערך להפעיל טיסות לישראל כבר בחורף הקרוב, ככל הנראה החל מחודש דצמבר. עם זאת, מאוחר יותר הבקשה בוטלה ולהערכתנו תוגש שוב בעתיד, אולי לקראת עונת הקיץ המבוקשת יותר. נכון לעכשיו לא ידוע לנו האם החברה תרצה להפעיל טיסות לדלהי או ליעדים אחרים בהודו מהם היא מפעילה טיסות ובכך להציע יעדים חדשים לקהל הישראלי.

כניסה של אינדיגו לשוק המקומי בישראל תוכל לעשות סוג של מהפך בתחום התעופה בין המדינות. בשנים האחרונות כמעט ולא הייתה תחרות בקווי הטיסה להודו, מצב שצפוי להשתנות מעט כעת עם כניסתה של אל על לתחרות. הפעלת קווי לואו קוסט לראשונה תוכל תיאורטית לפתוח הזדמנות לטיסות ליעדים חדשים בהודו כמו גם להוריד פוטנציאלית את מחירי הטיסות, שמתחילים כיום באזור ה-400-450$ לכרטיס טיסה הלוך ושוב מישראל. לשם השוואה, כרטיסי טיסה של אינדיגו מדלהי לסינגפור מתחילים במחיר של 221$ לטיסה שאורכת 5:25 שעות.

לאחרונה שברה אינדיגו שיא בענף התעופה עם ההודעה על עסקת ענק לרכש 500 מטוסים ממשפחת האיירבוס A320. בכך שברה אינדיגו את שיא רכישת המטוסים הגדולה ביותר בהזמנה אחת בהיסטוריה של התעופה המסחרית. הסכם זה הביא את המספר הכולל של מטוסי איירבוס שהוזמנו על ידי אינדיגו ל-1,330 מטוסים וביסס את מעמדה כלקוחה הגדולה ביותר בעולם של משפחת מטוסי ה-A320.

כבר היום מפעילה החברה 330 מטוסים, רובם (194 מטוסים) ממשפחת מטוסי האיירבוס A320, לצד מטוסי A321 (94 מטוסים) ו-40 מטוסי ATR אזוריים. לצד אלו מפעילה החברה לאחרונה 2 מטוסים רחבי גוף מדגמי בואינג 777-300 שפועלים בעיקר בקווי הטיסה לטורקיה. צי החברה הוא מבין הצעירים בעולם, עם גיל ממוצע של 3.9 שנים בלבד.

מאז מגפת הקורונה הייתה חברת אייר אינדיה היחידה להפעיל טיסות מישראל להודו, כאשר כיום היא מפעילה 5 טיסות שבועיות מתל אביב לדלהי במטוסי בואינג 787 דרימליינר. כמו כן, החל מה-29 באוקטובר גם אל על תחזור להפעיל טיסות ישירות להודו, לראשונה מאז מגפת הקורונה. סה״כ תפעיל אל על 6 טיסות ישירות שבועיות לשני יעדים: ארבע טיסות שבועיות ישירות למומביי במטוס 737 ושתי טיסות שבועיות ישירות לדלהי במטוסים רחבי גוף.

תגובה
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *