גורמים בשדה התעופה לונדון גטוויק הודיעו כי הטמיעו מגבלה זמנית על תנועת הטיסות היומית בשדה כדי למנוע עיכובים וביטולים של הרגע האחרון לנוסעים.

ההחלטה התקבלה באופן משותף עם לצד NATS, שמנהלת את מגדל הפיקוח האווירי בלונדון גטוויק, ומשמעותה ששדה התעופה יוגבל ל-800 טיסות ביום, כולל המראות ונחיתות. ההגבלות מתחילות היום ויישארו בתוקף עד יום ראשון, ה-1 באוקטובר.

על פי ההודעה הרשמית, המטרה של הטלת מכסת טיסות יומית היא למנוע ביטולים ועיכובים של הרגע האחרון עבור הנוסעים בזמן ש-NATS מתמודדת עם אתגר של כוח אדם מצומצם. בין היתר מציינים כי כ-30% מכח האדם של צוות מגדל הפיקוח אינו זמין, בין היתר בשל תחלואה נרחבת בקורונה בקרב העובדים. 

בימים שבהם הוטלה מגבלת הטיסות תוכננו 800-865 טיסות מדי יום, כך שיבוטלו עד 65 טיסות מדי יום. בשדה התעופה התנצלו בפני הנוסעים שיושפעו מהחלטה זו וסטיוארט וינגייט, מנכ”ל לונדון גטוויק, אמר: “זו הייתה החלטה קשה אבל הפעולה שנקטנו היום פירושה שחברות התעופה שלנו יכולות להפעיל תוכניות טיסה אמינות, מה שנותן לנוסעים יותר ודאות שהם לא יתמודדו עם ביטולים ברגע האחרון.״

באשר להשפעה על טיסות מ/אל ישראל, כיום מפעילה חברת וויז אייר עד 6 טיסות שבועיות מתל אביב ללונדון גטוויק. כמו תמיד, אנחנו ממליצים לבדוק את מצב הטיסה שלכם ישירות מול חברות התעופה שלהם וגם מול לוח הטיסות באתר שדה התעופה שממנו יוצאת הטיסה.