חברת התעופה אמירייטס (Emirates) הודיעה היום כי תציע מחלקת תיירים פרימיום החדשה שלה בשני יעדים נוספים – סאו פאולו (החל מה-19 בנובמבר) וטוקיו (החל מה-20 בדצמבר). טוקיו תהיה היעד השני במזרח הרחוק בו אמירייטס תציע את המחלקה החדשה.

למי שלא מכיר, אמירייטס הצטרפה לאחרונה לטרנד המתרחב של מחלקת ביניים חדשה בין מחלקת עסקים למחלקת תיירים בשם ״תיירים פרימיום״. המחלקה החדשה מציעה נוחות משודרגת ביחס למחלקת תיירים, אך מחיר זול יותר ביחס למחלקת עסקים. מזמיני מושבים במחלקה המשדורגת נהנים ממרווח גדול יותר לרגליים, ארוחות משודרגות, ערכות נוחות ושירות משודרג.

מחלקת תיירים פרימיום במטוסי A380 של אמירייטס.
מחלקת תיירים פרימיום במטוסי A380 של אמירייטס. תמונה: חדשות תעופה

הוספת המחלקה החדשה בטיסות לטוקיו רלוונטית מאוד לישראלים שכן אמירייטס היא אחת מחברות התעופה שמציעות את טיסות הקונקשן הנוחות ביותר ליפן. טיסות ההלוך מתל אביב לטוקיו אורכות כ-15 שעות עם עצירה של כ-3 שעות בדובאי, וטיסות החזור כ-16 שעות עם עצירה של כשעה. מבדיקה במערכת ההזמנות עולה כי טיסות עם אמירייטס ליפן במחלקת תיירים פרימיום מתחילה כרגע במחיר של 1,859$.

לשם ההשוואה, טיסת הלוך ושוב במחלקת תיירים פרימיום בטיסות הישירות של אל על מתחילה כרגע במחיר של 2,320$. נזכיר כי בחודשי החורף צפויה אל על להפסיק זמנית את קו הטיסות הישיר לטוקיו שיחודש רק בחודש מרץ, על כן בתקופה זו ישראלים שירצו לבקר ביפן יידרשו לבצע טיסות קונקשן.

לאחר הוספת שני היעדים החדשים, מספר היעדים אליהם מוצעת מחלקת תיירים פרימיום יגדל ל-14 (כולל נמל התעופה נריטה שבטוקיו). מלבד מושבי פרימיום אקונומי חדשים, המטוסים המשודרגים שיפעלו בקווים אלו עברו שיפוץ לאחרונה ועל כן הם מתהדרים גם בחללי פנים חדשים.

החל מה-19 בנובמבר, נוסעים הטסים מדובאי לסאו פאולו יוכלו להזמין מושבי פרימיום אקונומי בטיסות EK261/262, שיהיו זמינים בתחילה שלוש פעמים בשבוע, ויתרחבו בדצמבר למתכונת יומית. מחלקת תיירים פרימיום לטוקיו בטיסות EK318/319, תושק החל מה-20 בדצמבר במתכונת יומית.

מטוסי ה-A380 המשופצים של אמירייטס בנויים בתצורה של ארבע מחלקות, וכוללים 56 מושבים במחלקת תיירים פרימיום בתצורת 2-4-2, בנוסף ל-338 מושבים במחלקת תיירים, 76 במחלקת עסקים ו-14 סוויטות במחלקה ראשונה.

מחלקת התיירים פרימיום צוברת פופולאריות בשנים האחרונות בשל הנוחות המועדפת שהיא מציעה לנוסעים, במיוחד בטיסות ארוכות. באמירייטס פרסמו כי מאז שהחברה השיקה מחלקת תיירים פרימיום בשנה שעברה, יותר מ-160,000 לקוחות בחרו לנסות את החוויה המשופרת שהיא מספקת.

אמירייטס מפעילה כיום מחלקת תיירים פרימיום רק בחלק מצי מטוסי ה-A380 שלה ורק לחלק מהיעדים ברשת הטיסות של החברה כולל לונדון, סידני, מלבורן, סינגפור, לוס אנג’לס, ניו יורק, וסן פרנסיסקו. מחלקת תיירים פרימיום תושק גם בטיסות של אמירייטס למומבאי ולבנגלור (הודו) החל מה-29 באוקטובר.

נוסעים במחלקת תיירים פרימיום נהנים ממושבים משודרגים עם מרווח גדול יותר לרגליים וארוחות משודרגות. ההתקנה של מחלקת התיירים פרימיום נעשתה כחלק משיפוץ כולל של מטוסי ה-A380 שכלל חידוש גורף של חללי הפנים של המטוס, מה שאמור לשפר את חוויית השהייה בטיסה.