היום בשעות הערב צפוי לנחות בנתב״ג אורח מיוחד מאוד שיגיע לתל אביב ממרחק של כמעט 16,000 ק״מ: מטוס של חברת התעופה  פיג׳י איירווייז עם משלחת רשמית מפיג׳י.

בטיסה צפויה להגיע לישראל משלחת מדינית רשמית מפיג’י, מדינה באיי האוקיינוס השקט, בראשות סגן ראש הממשלה ויליאם גאבוקה. המשלחת תגיע לישראל לקראת הפתיחה של שגרירות פיג׳י בירושלים ב-2024 ועל פי גורמים רשמיים תואמה גם לתאריכים של חג הסוכות שחל בין התאריכים 29 בספטמבר עד 6 באוקטובר.

המשלחת תגיע בטיסת צ׳ארטר מיוחדת של פיג’י איירווייז, שמן הסתם נחשבת לחברת תעופה שיהיה נדיר מאוד לראות בתל אביב. המטוס שנבחר להטיס את המשלחת הוא מדגם איירבוס A330-200 בן 10 שנים עם 273 מושבים ב-2 מחלקות: עסקים (24 מושבים) ותיירים (249 מושבים).

מסלול הטיסה מהונג קונג לתל אביב
מסלול הטיסה מהונג קונג לתל אביב

הטיסה תגיע לתל אביב מהעיר נאדי שבאי המרכזי של פיג׳י. ככל הנראה בשל מגבלות טווח טיסה, הטיסה ביצעה עצירה בהונג קונג בדרכה לישראל ולאחר 3 שעות המשיכה בדרכה מהונג קונג לתל אביב. המרחק בין שדה התעופה בנאדי לנתב״ג עומד על כ-15,900 ק״מ בזמן שהטווח של מטוס ה-A320-200 שיגיע ארצה עומד על כ-13,500 ק״מ.

הטיסה המריאה היום בשעה 07:45 זמן מקומי מנאדי ונחתה בהונג קונג לאחר 9:38 שעות טיסה. לאחר כשעתיים וחצי בהונג קונג המריאה הטיסה שוב והיא נמצאת כרגע במרחב האווירי של הודו והיא צפויה לנחות בישראל בעוד כ-6 שעות. על פי אתר flightradar המטוס צפוי להמריא חזרה לפיג׳י כבר מחר בשעה 07:30 בערב, גם הפעם עם עצירה בהונג קונג. זאת כשלא ידוע האם אותו מטוס יחזור לאסוף את המשלחת לאחר סיום הביקור בישראל.

בעקבות שאלות בעמוד האינסטגרם שלנו נדגיש כי אנחנו לא צופים התקדמות בנושא הסכמי תעופה ותיירות בין המדינות, בעיקר בשל המרחק הרב ביניהן. כל שכן לשתי חברות התעופה הלאומיות אין בכלל מטוסים שיכולים להפעיל טיסות ישירות בין היעדים. הגעה מתל אביב לנאדי כיום כרורה בכ-30 שעות טיסה, 2 קונקשנים לפחות ומחיר של כ-2,000$ לכרטיס טיסה במחלקת תיירים.

עם זאת, נזכיר כי אל על נערכת להשקת טיסות ישירות מתל אביב למלבורן שבאוסטרליה, שנמצאת במרחק של 4 שעות מפיג׳י. בעבר עלתה אפשרות כי אל על תתחיל להפעיל את הקו לאוסטרליה כבר ביוני 2024.

חברת פיג׳י איירוייז, לשעבר אייר פסיפיק, היא חברת התעופה של פיג’י. מטה החברה בנאדי ומרכז הפעילות שלה נמצא בשדה התעופה הבינלאומי של נאדי. חברת התעופה משמשת כקישור חיוני המחבר בין איי פיג’י ליעדים בינלאומיים מרכזיים באוקיאניה, אסיה והחוף המערבי של ארה״ב. לחברת התעופה צי מצומצם יחסית של 14 מטוסים, מהם 6 מטוסים צרי גוף מדגמי בואינג 737 ו-8 מטוסים רחבי גוף של איירבוס, מחציתם מדגמי A330 והשאר מדגמי A350.

פיג’י היא ארכיפלג בדרום האוקיינוס ​​השקט וגן עדן טרופי הידוע בחופים המדהימים שלו ובשוניות האלמוגים המרהיבות. מדינת האיים כוללת יותר מ-300 איים עם תערובת ייחודית של השפעות ילידיות של פיג’י, הודו-פיג’י, אסיה ואירופה. כיעד תיירותי, פיג’י מציעה מגוון חוויות מאתרי הנופש המפוארים שלה באיים פרטיים ועד לכפרים מסורתיים שבהם עדיין נהוגים מנהגים עתיקים. עם האוכלוסייה המקומית ההחמים והידידותיים ונופים עוצרי נשימה, פיג’י היא יעד תיירותי ייחודי.

תמונה: Eric Salard

תגובה
  1. הגענו לפיגי עם יאכטה בדרך להקפת העולם.
    אך אפשר לחזור לארץ עם המטוס שבא לקחת את המשלחת? לבקר בארץ?

    1. צריך לנסות לפנות למחלקת טיסות הצ׳ארטר של פיג׳י איירווייז היות ולא נמכרים מושבים על הטיסה

Comments are closed.