קבוצת התעופה קתאי (Cathay) מהונג קונג ממשיכה בתנופת הגדילה שלה ומודיעה על מספר צעדים שנוגעים להתפתחות החברה.

הודיעה על רכישה של 32 מטוסי איירבוס צרי גוף ממשפחת מטוסי ה-A320neo, כחלק מתהליך הרחבה ומודרניזציה של צי המטוסים של החברה. ההסכם מכפיל את סך ההזמנות של הקבוצה עבור משפחת ה-A320neo ל-64 מטוסים מתוכם 13 כבר סופקו.

32 המטוסים הנוספים יהיו מדגמי A321neo והן A320neo והם יצטרפו לציים של Cathay Pacific וחברת הבת HK Express. המטוסים ישמשו בעיקר לטיסות ליעדים בסין ולמקומות נוספים ברחבי אסיה. היות ומדובר במטוסים צרי גוף, הקהל הישראלי יוכל לפגוש אותם בעיקר בטיסות המשך מהונג קונג למספר יעדים של החברה ברחבי אסיה.

זמן קצר לפני כן הודיעו בקבוצת התעופה על מיתוג מחדש בשם ״קתאי״, שיהווה מותג אב לחברת התעופה ששמה יישאר ״קתאי פאסיפיק״. על פי הודעת החברה, ״קתאי״ תייצג את ההתפתחות של החברה למותג סגנון חיים פרימיום המורכב ממגוון קטגוריות משלימות – טיסות, נופש, קניות, אוכל ובריאות. המשמעות היא שבקבוצת קתאי רוצים להדגיש את הפעילות שלהם במגוון תחומי פעילות נוספים מעבר לתחום הטיסות בלבד.

כחלק מהמאמץ של קתאי לשמר את מעמדם כחברת פרימיום, הודיעו בחברה על השקת תערובת קפה ייחודית חדשה לחברה שתוכננה במיוחד בשיתוף עם האקדמיה לקפה The Coffee Academics. התערובת הייחודית של קתאי מורכבת מ-100 אחוז פולי ערביקה טריים קלויים מוייטנאם וברזיל. תערובת הקלייה המיוחדת תוגש בלעדית לנוסעים במחלקות תיירים ותיירים פרימיום.

חברת קתאי מפעילה כיום 3 טיסות שבועיות מתל אביב להונג קונג בימים ראשון שלישי וחמישי. כיום מופעלות הטיסות במטוסי הבואינג 777-300 של החברה, אשר חלקם צפויים לקבל בקרוב מחלקת עסקים חדשה ומבטיחה. מטוסי הבואינג החליפו את מטוסי האיירבוס A350 שפעלו על הקו קודם לכם.