חברות התעופה באיחוד האמירויות הפיצו בימים האחרונים עדכון חשוב לטסים לאמירויות. על פי אותו עדכון, לא תותר כניסה לאיחוד האמירויות לנוסעים שמחזיקים בדרכון ללא תאריך לידה, או בפורמט לא תקין.

בחברות התעופה של איחוד האמירויות מדגישים כי כל דרכון שלא נושא תאריך לידה בפורמט המותר: (DD/MM/YYYY, כלומר שנה/חודש/יום), לא יותר לכניסה לאיחוד האמירויות. במקרה של הזמנת כרטיס טיסה דרך סוכן, תפקידו יהיה לוודא כי בדרכון מופיע תאריך הלידה.

בהודעה הרשמית מודגש כי תאריך לידה גנרי כמו 00/00/000 לא יתקבל וגם במקרים כאלו לא תאושר כניסה למדינה. המקרה החריג היחיד הוא של אזרחי איחוד האמירויות, שכניסתם לאיחוד במקרה של היעדר תאריך לידה תועבר למרכז הלאומי לאיסוף מידע על נוסעים באיחוד האמירויות.

כיום ישנם אזרחים ותיקים בישראל שכשהגיעו לישראל קיבלו תאריכים לידה גנריים כפי שמצויין מעולה. עם זאת, בשל בעיות שזה יצר בעיקר בנסיעות לחו״ל, במשרד הפנים מאשרים לנוסעים לבחור לעצמם תאריך לידה אחר ואותו מציינים גם בתעודות המזהות שלהם. אותם אזרחים ותיקים כאמור לא יוכלו להיכנס לאיחוד האמירויות עד להשלמת תהליך שינוי תאריך הלידה.

הנוהל החדש רלוונטי לטיסות הישירות המתקיימות מתל אביב ישירות לדובאי ואבו דאבי ולכל כניסה למדינה גם בטיסת קונקשן דרך יעד אחר. ברוב המקרים, דלפי הרישום לטיסה אמורים לוודא את נושא זה ולמנוע טיסה של נוסעים שלא יוכלו להכנס לאיחוד האמירויות. עם זאת, במקרים חריגים של נוסעים שייטוסו בכל זאת, ייתכן ותמנע כניסתם לאיחוד רק לאחר הנחיתה.

תגובה
  1. רציתי לשאול שאלה . אני וחברה שלי אמורות לטוס לדובאי בסוף החודש .לחברה שלי אין תאריך לידה תקין 00:00:49 .
    מה עושים בכדי לשנות את התאריך ולהוציא דרכון חדש הכי מהיר .
    המייל שלי : [email protected]
    אשמחלקבל תשובה .

    1. היי תמר, תלוי במועד הטיסה שלך – אני ממליץ לחפש באתר זימון התורים החדש תור לדרכון זמני. אם תוכלי למצוא תור בימים הקרובים הדרכון יישלח לביתך תוך שבוע.

Comments are closed.